Ziraat Bankası beş yıl vadeli ve iki sene geri ödemesiz olacak şekilde kredi haberi verdir. Ziraat Bankası kredi detayları ve faiz oranları ise oldukça merak konusu oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı desteğiyle Ziraat Bankası’nın verdiği kredi haberi merak uyandırdı. Beş sene vadeli ve iki sene geri ödemesiz olarak sunulan kredi pek çok sektörün yararlanabileceği bir imkân oldu.

Ziraat Bankası’ndan 5 yıl vadeli 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanı! Ziraat Bankası kredi faiz oranları…

Ziraat Bankası’nın verdiği kredi haberi vatandaşların yüzünü güldürdü. Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu finansman paketiyle ilgili detaylar da belli oldu. Krediyle ilgili olarak birden fazla şekilde vade seçeneği mevcuttur. Bununla birlikte faiz seçenekleri de vardır. Krediyle ilgili merak edilen başvuru kriterleri, ödeme planının nasıl olacağı ve diğer tüm kıstaslar haberimizde yer almaktadır.

Finansman Paketi İVME

Yatırımcılar ve işletmeciler için sunulan kampanyalarda tanımlanan kavramlar İVME finansman paketini oluşturuyor. Pakette İleri (İ), Verimli (V), Milli (M), Endüstri (E ) isimleriyle tanımlanmış olan kampanyalar yer alıyor.

Paketin Özellikleri Nasıldır?

Kredi kampanyalarında tercih edilen faiz oranları değişkenli şekildedir. DİBS endeksli olarak sunulan faiz oranları ise aşağıda listelenmiştir.

  • 0 ile 2 sene arası uygulanan faiz oranı, DİBS+%1,00
  • 2 ile 5 sene arası uygulanan faiz oranı, DİBS+%2,00
  • 5 ile 10 sene arası uygulanan faiz oranı, DİBS+%3,00 şeklinde belirlenecektir.

TÜFE endeksli olanlar ise:

  • 0 ile 2 sene arası uygulanan faiz oranı, TÜFE+%2,00
  • 2 ile 10 sene arasında uygulanan faiz oranı, TÜFE+%3,00 şeklinde belirlenmiş durumdadır.

Kredinin faiz oranları senelik olarak belirlenir ve güncelleme bir defa yapılır. İşletme ve yatırım kredilerinde vade ve limit kıstaslarına göre kredi alternatifleri sunulur. Belirlenen kıstaslara göre alternatiflerin sunulması çok önemlidir ve tercih edilen uygulama bu şekildedir. Sunulan kredilerin pek çok avantajı vardır. On yıl vade olanağı bu avantajların başında gelir.

Kredi imkânı en az olacak şekilde 150 milyondur. Kredi iki sene geri ödemesiz niteliktedir. Ayrıca faiz oranları değişkendir ve kullanılan krediye göre değişken faiz oranları olması kredi kullanıcısı için büyük avantajdır. Kredi kapsamında ihracat alanında faaliyet sürdüren  ve ihracata katkıda bulunması gereken olmalıdır.