Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre yüz yüze eğitim 9 Kasım sabahı başlıyor. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada Bilsem’e kayıtlı olan birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, sekizinci sınıflar ve dokuzuncu sınıftan önce hazırlık eğitimi alacak öğrenciler ve dokuzuncu ve 12. Sınıf öğrencileri 9 Kasım Pazartesi günü yüz yüze yani birebir eğitime başlayacak.

Bakanlık Son Dakika Açıklama Yaptı

Haber manşetlerinde son dakika paylaşılan açıklamada yüz yüze eğitim 9 Kasım tarihi itibariyle başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bildirilen haberde Özel Rehberlik Genel Müdürlüğünden alınan genelgeye göre yüz yüze eğitim programına ilişkin olan detaylar yer alıyor. 9 Kasım Pazartesi sabah saatlerinden itibaren Bilsem sistemine bağlı olan ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. Sınıflar, ortaokulların 5. ve 8. sınıfları ile ortaöğretimde yer alan 9. eğitim öncesi hazırlık sınıfları ve 9 ve 12. Sınıflar için yüz yüze eğitim haftada 2 gün sadece 6 saat içerisinde gerçekleşecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması! 9 Kasım'da başlıyor

Pandemi Dönemi Ve Eğitim Konusu

Dünya genelinde yaşanan Korona Virüs salgını sebebi ile eğitim ve öğretime zorunlu olarak ara verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika haberine göre belirli prosedürlerle birlikte eğitim ve öğretim süreçleri başlayacak. İl ve ilçelerde oluşturulan hıfzıssıhha kurul kararı ile beraber öğrenciler haftada sadece 2 gün ve en fazla 6 saati geçmeyecek şekilde ders işleyecekler. Başlayacak olan eğitim programında öğrencilerin 1 ders saati 30 dakika, teneffüs için ise 10 dakikaları olacak. Yüz yüze eğitim programına katılamayacak olan öğrenciler ise online sistem üzerinden eğitimlerine devam edecek.

Gerekli Olan Tedbirler Bilsem Tarafından Tolere Edilecek

Bilsem yüz yüze eğitim programına katılamayan öğrenciler yok sayılmayacak. Sınıflar içerisinde sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde oturulacak. Korona Virüs salgını sebebi ile gerekli olan tedbirler Bilsem tarafından adım adım izlenecek. Birebir yüz yüze eğitime katılım göstermeyen öğrencilerin velilerinden yazılı ve onaylı bir dilekçe alınacak. Maske kullanımı, hijyen kuralları ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yukarıda belirtilen şartlar dahilinde eğitim ve öğretim devam edecek.