Yumurtalık kanseri çok ciddiye alınması gereken bayanlar için hayati önem taşıyan bir hastalıktır. Bu hastalık bayanlarda özellikle 5 yaşından sonra veya menopoz dönemi sonrası gerçekleşebilmektedir.
 
Vücudumuz tıpkı diğer hastalıklarda olduğu gibi yumurtalık kanserinde de bizlere pek çok sinyal göndermektedir. Bunlardan en tanıdık olanı ise karın saçılarıdır. Yumurtalık kanseri olan kişilerde bu belirtiler ilk olarak sancı ile başlamaktadır ve devamında pek çok rahatsızlık devam etmektedir.
 
Bu kasık ve karın sancıları normal olan adet dönemi sancıları ile karıştırılmamalıdır. Yumurtalık kanseri olma ihtimali olan kişilerde yumurtalarda oluşan tümör büyümeye başladıkça baskı uygulamaya başlar ve buda haftalarca geçmeyen kasık ve karın ağrılarına sebep olur.
 
Yine yumurtalık kanserinin ilk belirtileri arasında yer alan cinsel ilişki sırasındaki ağrı da bu hastalığın habercisidir. Ayrıca rahim ağzı kanseri ve diğer rahatsızlıkların da habercisi olabilmektedir. Yumurtalık kanseri olan kişilerde cinsel ilişki sonrası vajina da kanama bile gözlemlenebilir.
 
 
Yumurtalık kanseri belirtileri karın şişmesi, idrar tutamama, kanlı idrar, iştahsızlık, vajinada kanama, vajinada yara, yoğun ve kötü kokulu akıntılar, bel ağrısı, nefes darlığı, sürekli halsizlik ve bağırsak problemleri gibidir ve bu belirtiler sonrası acil müdahale gerektirmektedir.