Youtube’de kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Buna bağlı olarak abone sayınız ve izlenme sayınızın artacağını düşünüyorsanız, doğru yoldasınız demektir. Siz ne kadar bu konuya hakim olursanız izlenme sayınız ve abone sayınızda buna bağlı olarak artacaktır.
Kendinizi geliştirmek istiyorsanız her şeyden önce özgün olmaya özen göstermelisiniz. Herkes minecraft videosu çekiyor diye minecraft videoları çekerseniz hiçbir kaliteniz kalmayacaktır.
En baştan başlayalım.

  1. İçerik Üretimi

En korkutucu ve ürkütücü gelen madde budur. İçerik üretmek zordur fakat ürettiğiniz bu içeriğin özgün olması daha zordur. Çünkü siz ne kadar kendinizce içerik üretirseniz üretin bunu önceden başkaları düşünmüş olabilir. Bilginiz olan birçok konuda (teknoloji, futbol, basketbol, voleybol, oyunlar…) videolar çekebilirsiniz. Unutmamanız gereken tek şey Youtube’de konu ne olursa olsun o konunun elbet bir izleyicisi mevcuttur. Örnek olarak makyaj kanalları, teknoloji kanalları vb. çok büyük bir izlenme kitlesine sahip. Sizde bilgili olduğunuz bir konunun üzerine gidebilirsiniz.
 

  1. Ürettiğiniz İçeriği Düzenleme Aşaması

Bir içerik ürettiniz ve bu içeriği düzenlemelisiniz. Örnek olarak bir izleyici videonuza baktığında görselliğiniz ne kadar üst plandaysa izleyicinin abone olması o kadar yüksek bir ihtimaldir. Ürettiğiniz içerik ne kadar yüksek kaliteyse buna bağlı olarak bu içeriğin izleyici tabiri caizse alıcısı daha çok olacaktır. Videolarınızı saf haliyle montajlamadan kesinlikle yüklemeyin ve kesinlikle bir intro sahibi olmayı unutmayın. Montajlarınız için kullanımı çok kolay olan Movie Maker’den, After Effects programına kadar birçok program ağınız vardır. Bu programların birçok eğitim videosu bulunmaktadır. Bu programlarda bilgilenip tecrübelendikten sonra montaj işine başlayıp videolarınızı getirebildiğiniz en güzel noktaya getirip izlenime açın.
 

  1. Videoyu Yüklerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her şeyden önce hedef kitlenizi bilmelisiniz. Attığınız videoların istatistiklerinden yaş, cinsiyet ve ülke istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz. Hedef kitlenize yönelik videolar çekmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örnek olarak 2 video attınız birisi binlerce tıklandı birisi ise onlarca binlerce tıklanan videonun konu ağını genişleterek bu konu üzerinden daha çok video çekmeniz izlenme sayınızı artıracaktır. Bir video yüklerken koyduğunuz başlığa dikkat edin. Ünlü Youtuberler genellikle Youtube simülasyon oyunu oynadıklarında video başlıklarını 10 MİLYON ABONE OLDUK! Tarzında yapabiliyorlar. Bunlar abone kitleleri olduğu için böyle bir başlık seçiminde bulunuyor sizin çektiğiniz konuyla ilgili başlık koymanız yararınıza olacaktır. Birisi Youtube arama alanına 10 MİLYON ABONE OLDUM! Yazmaz 10 milyon aboneye nasıl ulaşılır vb. yazar sizde belli bir kitleye sahip olmadığınız sürece başlık seçiminize dikkat edin.
 

  1. Hedeflerinizi Yüksek Tutun

Hedefinizi yüksek tutun fakat bu hedefe fazla kapılmayın çünkü emin olun aylarca 100.000 görüntülenmeye dahi ulaşamayacaksınız. Bu yüzden hayal kırıklığına uğramayın bazen de size gelen yorumlar canınızı sıkacaktır. Kesinlikle motivasyon düşüşü yaşamayın. Örnek olarak teknoloji kanalınız var ve bu kanalda teknolojik bilgiler yayınlıyorsanız. Sizi izleyen kullanıcılar teknolojik meraklarını gidermek için izleyecektir. İçeriğinizi beğenip veya beğenmeme ihtimalleri vardır. Eleştirilere dikkat edin fakat bu eleştirilerin moralinizi bozmamasına özen gösterin.
Konu İçeriği;

  • Youtube kanal geliştirme yolları
  • Youtube kanalı nasıl büyütülür
  • Youtube abone kazanma yolları