Show TV’nin sevilen dizisi Arıza’da rol alan ve Rukiye karakterine hayat veren başarılı oyuncu Yeşim Gül, sosyal sorumluluk projelerine yaptığı katkılar ile adından sıklıkla söz ettiriyor. Bu projelere bir yenisini daha ekleyen başarılı oyuncu Erzincan’da bulunan bir köy okuluna merhum babası adına kütüphane bağışlayarak örnek bir davranışta bulundu.

Arıza dizisinin Rukiye’si Yeşim Gül, Erzincan’daki bir köy okuluna kütüphane bağışladı

Show TV’nin sevilen dizilerinden birisi olan Arıza’da Rukiye karakterini canlandıran Yeşim Gül, oyunculuğunun yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de adından sıklıkla söz ettiriyor. Hayır Kapısı Derneği’nin kurucusu olan başarılı oyuncu Yeşim Gül bu projelerle bizzat kendisi de ilgileniyor.

Bu Ayrıcalık Onlarında Hakkı

Köy okullarındaki çocuklara özellikle kış aylarında mont, oyuncak, bot ve kıyafet gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yoğun bir çaba harcayan başarılı oyuncu çevresinden de destek alıyor. Kitap okumaya oldukça önem veren Yeşim Gül bu ayrıcalığın her çocuk gibi Erzincan’da yaşayan çocukların da hakkı olduğunu savunarak onlara bir kütüphane bağışladı.

Arıza dizisinin Rukiye'si Yeşim Gül, Erzincan'daki bir köy okuluna kütüphane bağışladı 1

Vefat eden babası Süreyya Aytuğ Gül adına sosyal sorumluluk projeleri için kütüphanenin açılışına katılan Yeşim Gül güzel bir projeye daha imza atmış oldu. Erzincan’da bulunan Tercan Köyü Başbudak İlkokulu öğrencilerine kütüphane bağışlayan Yeşim Gül kütüphanenin açılışı için de bizzat Erzincan’a gitti ve tüm öğrencilerle tek tek ilgilendi. Proje hakkında duygularını dile getiren Yeşim Gül Erzincan’a kütüphaneyi kazandırdığı için oldukça mutlu olduğundan bahsetti.

Arıza dizisinin Rukiye'si Yeşim Gül, Erzincan'daki bir köy okuluna kütüphane bağışladı 2

Kütüphaneye Babasının Adını Verdi

Bu küçük çocukların kalplerindeki sevgiyi ve mutluluklarının paha biçilemez olduğunu söyleyen başarılı oyuncu ne kadar çok insanın hayatına dokunursa o kadar mutlu olduğunu söyledi ve böyle güzel projelerde yer almanın onun için çok anlamlı ve de çok kıymetli olduğundan söz etti.

Yeşim Gül sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra yıllardır rol aldığı her dizi ve film ile de konuşulmaya devam ediyor. Başarılı oyuncu son zamanlarda Arıza dizisindeki Rukiye karakteri ile de ilgileri üzerine toplamayı başardı. Katıldığı her projede beğeni ile izlenen başarılı oyuncu Arıza dizisindeki oyunculuk performansıyla da kendinden sıklıkla söz ettiriyor.