Birçoğumuzun defalarca izlemeye doyamadığı Yeşilçam filmleri halen ekranlar da yerini almaktadır. Ve bu muhteşem filmlerde yapılan hatalar kimsenin dikkatini daha önce çekmedi. Yedi Bela Hüsnü filminde de güldüren bir hata yer alıyor. Kemal Sunal’ın filmlerinin çoğunda buna benzer hatalar yıllar sonra ortaya çıktı. Yıllardır izlenen Kemal Sunal filmlerinde bu hatalar dikkat çekmemişti. Sosyal medya platformunu sallayan Yedi Bela Hüsnü filmi yine gündemde.

Yeşilçam unutulmazlarından Yedi Bela Hüsnü filmindeki güldüren hata yıllar sonra ortaya çıktı

Yeşilçam’ın Diğer Filmlerinde Yer Alan Hatalar

Bir Teselli Ver filmiyle Orhan Gencebay ekranlarda yer aldı ve bu inanılmaz ayrıntı gözlerden kaçtı. İlk defa duyduğunuz otomobilin arka koltuğunda araba kullanmış olduğu gerçeği duyanları şaşırmadı değil. Münir Özkul’a ne demeli Neşeli Günler filminde duvarda olmayan bir prize ütü fişi takmaya çalışıyor. Buda yıllar sonra ortaya çıkan bir hatadır. Kemal Sunal’ın efsane filmlerinden Sakar Şakir’de yoğurt kovasının daha önceden kırılması da gözlerden kaçan ufak bir hatadır.

Yeşilçam unutulmazlarından Yedi Bela Hüsnü filmindeki güldüren hata yıllar sonra ortaya çıktı

Yeşilçam’ın Usta Filmlerinden Acemi Hatalar…

Süt Kardeşler filminde gemideki tüm askerler sıra olmuş vaziyette bekler önden çekimlerde Şaban’ın yanında Ramazan yer alırken arkadan çekimlerde başka biri yer alır. Şaban yaptı yapacağını Bekçiler Kralı filminde bir çöp kamyonunu kullanmak ister ve direksiyonu söküp yanındaki koltuğa atmıştı. Fakat işler öyle olmamış çekimlerde direksiyon hala takılıdır.

Yeşilçam unutulmazlarından Yedi Bela Hüsnü filmindeki güldüren hata yıllar sonra ortaya çıktı

Sakar Şakir filminde Kemal Sunal tuvalet sırasını bekleyemez ve önündeki adamın şapkasına işer. Adam şapkayı giyer giymez ıslanır ve Sakar Şakir’i kovalamaya başlar fakat üstü ne ara kurudu anlaşılmaz. Husnu kuru fasulyeyi yere attığı Yedi Bela Hüsnü filminde ise aslında dolu olan tabağın boş olması dikkatlerden kaçıyor.

Hababam Sınıfı Tatilde filminde ise sınıf perdeleri gece ve gündüzü belirliyor. Gündüz çekilmekte sanılan film aslında perdenin açılması ile gece olduğu anlaşılıyor. Erkekler öğrencilerin özür sahnesinde gece olan sınıf vakti öğretmenin girmesi ile gündüze dönüyor. Gece çekimleri devam eden Hababam Sınıfı Tatilde filmi çekimler yetişmesinde büyük ihtimalle gündüz çekimlere devam etti ve ortaya böyle bir hata çıktı.