Bir zamanlar Yeşilçam’ın genç ve yakışıklı jönü Sertan Acar Cüneyt Arkın, Yıldız Kenter gibi isimler ile rol aldı. 1970’li yıllarda Yeşilçam da yer aldı. Toplam 8 filmin ardından sevdiği asıl mesleği hekimliği yapabilmek için sinema hayatına son verdi. Hayat Sevince Güzel ve Ayşecik Bahar Çiçeği filmlerinde gönüllerde yer edindi. Şuan Kocaeli’nin Kandıra İlçesinde yaşayan Sertan Acar doğa ve hayvanlar ile iç içe bir yaşam sürüyor.

Kocaeli’nin Kandıra İlçesine bağlı Kerpe’de yaşayan Sertan Acar gözlerden ve insanlardan uzak bir şekilde yaklaşmaktadır. Buraya bir otel inşa eden Sertan Acar gelenleri misafir etmekten zevk alıyor ve sahip olduğu hayvanlar ile ilgileniyor. Güzel havanın tadını çıkarabilmek için denize açılıp balık avlıyor. Hobi olarak balıkçılığı seçen Sertan Acar bundan oldukça memnun. Sertan Acar ve eşi Meral Acar doğanın koynunda şöminenin karşısında huzurla kahvelerini yudumluyor.

Serdar Acar’ın Sinema Hayatı Nasıl Başladı

Serdar Acar: “İlk filmim Ayşecik’tir. Yeşilçam da rol alan çoğu isim o zamanlar rahmetli olmuştu. İzzet Güney ile oynama fırsatım oldu. Babam ve oğlum filmini Cüneyt Arkın ile oynadık. Ama çoğu isim vefat etti” diyerek ekledi. ” Çok farklı bir duygu Yeşilçam’da yer almak. Orada bulunmaktan hep gurur duydum ve duyuyorum. O zamanlar üniversite öğrencisiydim çok aşırı zorlandım derslerimde ve dış hekimi olabilmek için işi bıraktım.

Fatma Bacı filminde ise Yıldız Kenter gibi muazzam bir isimle rol aldım” diyerek açıklamalarına devam etti. ” En son rol aldığım film ise Battal Gazi idi. Cüneyt Arkın ile rol aldım.  Bu filmden sonra sinemaya 22’li yaşlarda veda ettim. Kesin kararımdı ve bir daha da dönmedim. Diş Hekimi olmayı sinemaya tercih ettim. 1971 yılında ilk kez sinema ile tanıştım. Zeynep Değirmenci oğlu ile ağabeyim sevgiliydi bir zamanlar vapurda yaşanan talihsiz olayda onu kurtarmıştım. Ailesiyle bu olay sonrasında tanıştık ve bana iş teklifinde bulundular. Sinema hayatına öyle bir adım atmış oldum” dedi.

Eskiden Her Şey Farklıydı Diyen Sertan Acar

38 yıl önce taşındığı yeri belirten Acar, buradan çok memnun olduğunu burası onun cenneti olduğunu belirtti. 8 ayrı filmde yer aldığını ve sinemaya devam etmiş olsaydı Diş Hekimi olamayacağını da ekledi. Eski ki filmlerin daha zorlu şartlarda çekildiğini söyledi ve şimdiki oyuncuların daha rahat olduğunu söyledi. Eskilerin hepsi birer kahramandı onun gözünde çünkü çok zor şartlarda filmler yaptılar.