Geyveli genç ve yakışıklı  jön Yeşilçam’a erken veda etti. Sevenleri ise onun ne yaptığını nerede yaşadığını merak ediliyor. Diş hekimliği için sinema hayatına son verdi. Geyveli Sertan Acar şuan Kocaeli’nin Kandıra İlçesine yaşamaktadır. Burada bir otel kurup doğa ile baş başa kalan ve hayvanlar ile ilgilenen yakışıklı jön hayatından oldukça memnun.

Sertan Acar Aslen Kimdir?

Geyve’nin Akkaya köyünde Dünya’ya gelmiştir. Fenerbahçe forması giyen ve milli futbolcu olan şuan hayatta olmayan Serkan Acar’ın kardeşi olarak biliniyor. Aslında hayaliydi oyuncu olmak hatta başarılıydı da. 1970’li yıllarda atıldı sinemaya fakat o zamanlar henüz öğrenciydi. Cüneyt Arkın ve Yıldız Kenter gibi muazzam isimler ile filmlerde yer alma fırsatı oldu. Toplam 8 filmde oynadıktan sonra bir karar vermesi gerekiyordu. Oyunculuğa devam ederse okulu bitiremeyecekti. Okulu bitirip diş hekimi olabilmek için sinemaya veda etti. Tercihini okulundan yana kullandı. En parlak zamanlarıydı sinemada veda etmesi çokta kolay olmadı.

Yeşilçam'ı erken bırakan Geyveli jön - Geyve

Kendini Doğaya Bırakan Yakışıklı Jön Sertan Acar Şuan Ne Yapmaktadır?

Doğa ile baş başa kalmak işten Sertan Acar Kocaeli Kandıra İlçesine bağlı Kerpe’de yaşamaya başladı. Bur yerde bir otel işletmekte ve bu otele gelen misafirler ve buradaki hayvanlar ile ilgilenmektedir. Güzel havalarda ise balık avlıyor. Hobi olarak yaptığı bu işi de severek yapıyor. Sinemayı bırakmaktan pişman değil. Fakat o günleri özlem ile anıyor. Çok güzel zamanlar yaşadığını çok güzel deneyimler elde ettiğini dillendirdi.

Sertan Acar - Biyografya

O zamanlar çok zorlu şartlarda filmlerin çekildiğinde bahseden Sertan Acar “O zaman oyunculuk yapan herkes benim gözümde birer kahramandır” ifadelerine yer verdi. İnsanlar halen kendisine ilgi duyuyor fotoğraf çekilmek istiyordu. Bundan son derece memnun olan Sertan Acar onları hiçbir zaman geri çevirmedi. 38 yıl önce yerleştiği Kerpe’de yaşayan Sertan Acar burada çok mutlu.

Eşi ile işlettiği bir otelleri var ve ara sıra balığa çıkıyor. Doğanın koynunda yaşayan çift burada keyifli anlar geçiriyor. Gelenler ile ilgilenmekten oldukça keyif alıyorlar ve hayvanların bakımları ile ilgileniyorlar. Burası onların cennet yuvası konumunda yer alıyor.