Sigara içmek maske takma kuralını ihlal eden bir durumdur. Bu sebeple bazı illerde sokakta sigara içme yasağı getirildi. Bu sayede maske kullanımına özen gösterme durumu söz konusu olur. Sigara ile birlikte dışarıya nefes verildiği için korona virüsün daha hızlı yayılma durumu mümkün oluyor. Ülke kapsamında yapılması planlanan bu yasak için çalışmalar başladı.

Bazı illerde sokakta sigara içme yasağı başladı. En son başlanan şehir Gaziantep oldu. Bu şekilde çok daha sağlıklı ve virüssüz bir ortam yakalamak mümkündür. Kurallara uyulmadığı takdirde para cezası yazılacağı da söz konusu. Vatandaşların bir kısmı bu konuya isyan ederken bir kısmı çok faydalı buldu.

Gaziantep’te Sokakta Sigara İçmek Yasak!

Son zamanların en çok konuşulan konularından biri sokakta sigara içme yasağı oldu. Tüm ülkede uygulaması istenen bu durumun bazı illerde başlaması bir adım oldu. Gaziantep Valisi olan Davut Gül korona virüs bulaşıcılığının önlenmesi hususunda yeni önlemlerin alınması için çalışmalara başladı. Özellikte maske kullanımı son derece önemli bir husustur.

Bir ilde daha sokakta sigara içmek yasaklandı

Sokakta sigara içmek maske kullanımını ihlal etmeye sebep olduğu için yasaklanması durumu gündeme  geldi. Korana virüsün yayılmasını engellemek amacıyla 65 yaş üzeri vatandaşların sabah 10.00 ile 16.00 saatleri arasında dışarı çıkması söz konusu. Bu saatler dışında dışarı çıkmaları yasak. Bu önlemlere ek olarak sokakta sigara içmenin yasaklanması virüsün yayılmasını ilerleyecek gibi görünüyor.

Açık Alanda Sigara Yasağı

Birkaç ilde uygulamaya konulan sokakta sigara içme yasağı Gaziantep’te de uygulamaya başladı. Maske kullanımı ihlal edecek her türlü yeme içme durumları yasak bir hale geldi. Yasaklanan yerler Gaziler Caddesi, Karagöz Caddesi, İnönü Caddesi ve Üniversite Bulvarı gibi insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde yasaklar söz konusu oldu. Bu yerlerde sokakta sigara içmek, yemek yemek ve bir şeyler içmek yasaklandı.

Yapılan bu önlemler ile insanlar maskelerini çıkarmamış olacak ve virüsün yayılması engellenecek. Kış aylarının gelmesi ile birlikte virüsün yayılma hızı artış gösteriyor. Bu durumdan bir an önce kurtulmak için alınan mankenlere tam anlamı ile uymak gerekir.