2010 yılında Çin’de kurulan Xiaomi, bugüne kadar çok sayıda telefon modeli üretti. Merakla beklenen yeni modelleri de Türkiye’de satışa sunuldu. Mi 10T ve Mi 10T Pro modelleri ülkemizde ilgiyle bekleniyordu. Ülkemizde satışa sunulmasıyla beraber fiyatları da belli oldu. İki model de şaşırtan fiyatları ile yoğun ilgi görmeye başladı. Xiaomi’nin yeni modelleri üst segment cihazlar olmasına rağmen çok uygun fiyatlarda satılıyor. Ülkemizde orta düzeyde telefonlar dahi 6000 TL ve üzerinde satılıyor. Buna rağmen üst düzey bir telefon olan Mİ 10T Pro 6000 TL’den daha düşük fiyatla satılmaya başlandı.

Xiaomi Yüksek Kaliteli Çözünürlüğü ile İlgi Görüyor

Xiaomi 108 megapiksel çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefonunu satışa sundu. Fotoğraf yazılımları ile birçok yeniliğe imza atan marka, yüksek çözünürlüğü ile de öncülük ediyor. OIS ve 8K video desteği ile sürdürdüğü ultra yüksek çözünürlüğü ile alıcılarının yoğun ilgisini topladı. Mİ 10T ise 64 MP çözünürlüğe sahip bir ana kamera bulunduruyor. Her iki modelde de 13 MP çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı kamera bulunuyor.

Apple iPhone'a inat Xiaomi fiyatları düşürdü! | Teknolojioku

Ayrıca 5 MP çözünürlüklü makro kamera ile de üçlü kamera kurulumuna olanak sağlıyorlar. Bu sayede her iki model ile en önemli anlar kusursuz bir biçimde yakalanabilir. Ön kameranın çözünürlüğü ise 20 megapikseldir. Bu sayede ön kamera ile selfie çekerken ve görüntülü konuşurken sevdiklerinize mükemmel şekilde görünebilirsiniz.

Xiaomi Kusursuz Ekran Deneyimi Sunuyor

Akıllı telefon kullanıcıları için en önemli noktalardan biri de ekran hızıdır. Xiaomi, kullanıcılarına en iyi ekran deneyimini sunuyor. 144 Hz yenileme hızı ile piyasada yer alan en iyi ekranlardan birine sahiptir. Ancak yüksek yenileme hızına sahip diğer telefonlarda yüksek güç tüketimi sorunları yaşanmaktadır. Xiaomi’nin yeni modellerinde ise bu sorun yaşanmıyor. Çünkü AdaptiveSync ekranı bu problemi ortadan kaldırmaktadır.

Yeni Xiaomi telefon modelleri fiyatları ile şaşırtacak - ShiftDelete.Net

Bu sayede 60 Hz’ye kadar video izleyebilir ve 144 Hz’ye kadar oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca pil ömrü de birçok telefona göre uzundur. 5000 mAh devasa pili ile telefonu bütün gün kesintisiz olarak kullanabilmeniz mümkündür. Yüksek hızlı şarj cihazı sayesinde de şarj ihtiyacı çok hızlı bir şekilde karşılanabiliyor.