2019 yılından beri görmeye başladığımız katlanabilir telefonlar hayatımıza ilk olarak Samsung markasıyla girmişti. Bu alandaki ilk model Samsung Galaxy Fold olmuştu. Onu takip eden modeller ise, Huawei Mate X ve Motorola Razr oldu. Xiaomi ise bu konuda sessizliğini koruyan bir markaydı. Ama bu sessizliğin 2021 yılında bozulacağı konuluyor.

Xiaomi yeni yılda katlanabilir telefonlarını piyasaya sürecek. Bu konuda araştırma şirketi DisplaySearch bir Twitter paylaşımı yaptı ve Xiaomi’nin yeni yılda üç farklı katlanabilir telefon modeli ile piyasaya gireceğini belirtti.

Xiaomi’den Üç Farklı Katlanabilir Telefon Modeli

Galaxy Fold’un katlanabilir telefonu içe doğru katlanıyordu. Mate X telefon modeli ise dışa doğru katlanıyor ve Motorola Razr’ın katlanabilir telefonu da dikey bir şekilde katlanıyor. Xiaomi bu modellerin üçünü de çıkartacak ve yeni yılda üç farklı telefon modeliyle katlanabilir telefon piyasasını sarsacak.

xiaomi katlanabilir telefon, katlanabilir telefon, katlanabilir akıllı telefon

DisplaySearch dışında bu konuda başka platformlarda da bazı bilgi sızıntıları oldu. Mesela MIUI 12 platformunda yer alan dosyalarda ve Twitter’daki bazı farklı paylaşımlarda Xiaomi’ye ait olduğu belirtilen katlanabilir telefon modellerine rastlandı.

Xiaomi 2019 Yılından Beri Katlanabilir Telefonlarla İlgileniyor

Xiaomi bu konuda geç kalmış bir marka gibi görünse de katlanabilir telefonlarla 2019 yılından beri yakından ilgileniyor. Şimdiye kadar bu alanda sadece iki markanın modellerinin yer alması rekabetin önüne geçmekteydi. Çünkü hem Samsung Galaxy Fold’un hem de Motorola Razr modelleri oldukça yüksek fiyatlardan satılıyordu.

Xiaomi katlanabilir telefon için sürpriz gelişme

Xiaomi’nin bu piyasaya girmesinin fiyatları indirebileceği söyleniyor. Çünkü Xiaomi bu konuda fiyat performans ürünleri üreten ve piyasadaki fiyatları aşağıya çeken bir marka oldu. Ancak bunu katlanabilir telefon modelleri konusunda yapabilecek mi tartışılır. Çünkü halen katlanabilir telefon üretmek çok yüksek fiyata mal oluyor.

Yine de Xiaomi’nin piyasaya gireceği haberi bu modelleri bekleyen kullanıcıları heyecanlandırmaya yetti. Şimdi yeni modellerin nasıl tasarlandığı ve hangi fiyatlardan satılacağı merak konusu haline geldi. Fiyat bandının ne kadar düzeyde aşağıya çekilebileceği en çok merak edilen konu. Çünkü satın almayı düşünenler için en büyük sorun şu an katlanabilir telefonların fiyatları.

xiaomi katlanabilir telefon, katlanabilir telefon, katlanabilir akıllı telefon