Dünyanın önde gelen iletişim uygulamalarından biri olan Whatsapp sürekli gelen güncellemeler ile kullanıcıların deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Facebook tarafından satın alınan Whatsapp iletişim uygulaması dünyanın yanı sıra ülkemizde de oldukça popüler bir konumda.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp uygulaması her gelen güncelleme ile birlikte kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi planlıyor. Zaman zaman çeşitli haberlerle gündeme gelen Whatsapp isimli mesajlaşma ve iletişim uygulaması güvenlik açıkları ile daha önce gündeme gelmişti zamanla güvenlik açıklarının giderilmesi ile daha güvenli bir uygulama haline gelen whatsapp yeni bir özelliğini daha kullanıcılara sunuyor.

Whatsapp Güvenli Midir?

Global uygulama marketlerinde indirilebilir durumda olan binlerce iletişim uygulaması bulunmaktadır. Ücretsiz olması ve kolay kullanımı sebebi ile whatsapp milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcıların sayısının yüksek olması da güvenlik olarak önemli tedbirler gerektirmektedir. Güvenlik açıkları ve diğer kullanıcıların whatsapp konuşmalarına ulaşma gibi güvenlik sorunlarının önüne geçilmesi yönünde whatsapp birçok önemli güvenlik güncellemesi almıştır.

Güvenlik güncellemeleri sayesinde daha güvenli ve konforlu bir şekilde uygulama kullanılabilmektedir. Whatsapp iletişim açısından oldukça güvenli bir uygulama olmakla birlikte günümüzde güncel olarak da geliştirilmeye devam edilmektedir.

Süreli Mesaj Özelliği

Whatsapp uygulamasına yeni gelen özelliklerden birisi olan süreli mesaj özelliği, kullanıcıların kullanımına sunulmak üzere hazırlanmakta. Süreli mesaj özelliği belirli bir süre sonrasında kaybolan mesajları içermektedir. 7 günlük bir süreç sonrasında otomatik olarak silinmekte olan mesajlar ile sağlanan bu özellik etkinleştirildiği taktirde bu özellik kullanılabilir durumda olacaktır.

Whatsapp kullanımında karşılıklı olarak konuşulan kişi ile kullanılan süreli mesaj özelliği iki taraf içinde kullanılabilir ya da devre dışı bırakılabilmektedir. Mavi tik özelliği ile gündeme gelmiş ve birçok kullanıcının dikkatini çekmiş olan whatsapp uygulaması daha birçok farklı özelliği eklemeyi düşünmekte. Tatil modu benzeri bir özelliğin daha gelebileceği de konuşulan güncellemelerden birisi. Süreli mesaj özelliği kullanıcılar arasında olumlu şekilde karşılanmış görünüyor.

Bunun yanında Apple Store’da yayınlanan puan ortalaması ve yorumların olumlu olması da gelen güncellemelerin kullanıcılar tarafından beğenildiğinin bir kanıtı olmakta.