Ekranların sevilen oyuncusu Vildan Atasever, ekranlara verdiği araya yeni bir sinema filmiyle geri dönüyor. Film çekim hazırlıklarının duyurulmadığı yapımı sosyal medya hesabından duyuran Atasever, oynadığı Ayşe karakteri ile ilgili de duygusal bir açıklama yaptı. Filmin çekimlerinin ise 8 yıl sürdüğü öğrenildi.

Gerçek Hayat Hikâyesi Ele Alınıyor

Hülya Avşar ile birlikte Kadın İsterse dizisi ile televizyon dünyasına giren ve pek çok başarılı yapımda yer alarak adını duyuran Vildan Atasever’in çekimleri 8 yıl süren yeni sinema filminin duyurusu yapıldı. Ahmet Sönmez’in yönetmenliğini yaptığı filmde Vildan Atasever’in bir çocuk annesi olduğu ve otizmli bir eşe sahip olduğu görüldü. Filmin yaşanmış bir gerçek hayat hikâyesinden uyarlanarak beyaz perdeye taşındığı ifade edilirken film, otizmli bir eş, bir çocuk ve eşin hayatında medyana gelen olayların etrafından dönüyor.

Vildan Atasever, çok sarsacak bir hikayeyle sinemada

Otizmli Bireylerin Yaşadığı Zorluklarda Anlatılıyor

Filmin çekimlerinin neden 8 yıl boyunca sürdüğü ile ilgili bir paylaşım yapılmazken, film içerisinde günlük yaşamda otizmli kişilerin karşılaştığı zorluklar, hem toplum hem de sosyal hayat içerisindeki durumları da ele alınmaktadır. Filmde Vildan Atasever Ayşe rolü ile izleyici karşısına çıkarken, otizmli eş rolünde Fikret ismi ile Ömer Akgüllü, küçük oğul rolünü ise Aybars Kartal Özson oynuyor. Film, izleyicileri farklı ve sarsıcı bir yapımla bir araya getiriyor.

Ayşe Rolünü Benimsedi

Filmde hayat verdiği Ayşe karakterini çok benimsediğini söyleyen Vildan Atasever ise sosyal medya hesabında paylaştığı gönderimde ise filmin Beyoğlu Sineması’nda 25 Ekim’de gösterime gireceğini duyururken Ayşe karakteri için yapılan bir görüşmede şu cümlelere yer verdi: “Filmden önce otizm hakkında araştırmalar gerçekleştirdim. Konuyla ilgili bilgim olduğunu düşünürken aslında yetersiz bir bilgiye sahip olduğumu gördüm.

Fikret karakteri ile hayata geçirdiğimiz sahnelerde Ayşe karakterinin haklı olduğu anları gördüm. Gerçek hayatta da Ayşe karakterinin yaşadıklarını birçok kadın maruz kalıyor. Ayşe ile empati kurmaya başladığım anda iradesinin Allah’ın tarafından ona verilen bir hediye olduğuna inanıyorum. Ayşe’yi anlamak için otizmli bir eşe sahip olmaya gerek yok.