İstanbul, Avcılar’da yaşanan olay merhamet duygusunun yok olduğunu gözler önüne serdi. Yeni doğmuş olduğu anlaşılan bir bebeğin cesedi, çöp konteynırının yanına atılı halde bulundu. Bebeğin canlı mı yoksa öldükten sonra mı atıldığı ile ilgili ise bir bilgi yok. Güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu şüpheli bir kadın yakalandı.

Çöpten Kâğıt Toplayan Kadın Buldu

Vicdansızlığın böylesi görülmedi. İstanbul’un Avcılar ilçesinde çöp bidonunun yanında bir bebek cesedi bulundu. Gümüşpala Mahallesi, Keklik sokakta çöpten plastik toplayan bir kadın, plastik poşetin çok büyük ve ağır olması üzerine içinde ne olduğuna baktı. Poşetin içinde bir çarşaf içinde sarılı olan cansız erkek bebek bedeni bulan kadın, hemen polis ekiplerine olayı ihbar etti. Hayretler içinde kalan kadının çığlıkları üzerine bölgede yaşayan kişiler de olay yerine gelerek tepkilerini gösterdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri bebeğin ölü olduğunu tespit etti.

Son dakika haberi... Yeni doğmuş bebeğin cansız bedenini çöpe atıldı! Vicdansız kadın yakalandı - VİDEO

Cansız Bebeği Çöpe Bırakan Kadın Kamera Kayıtlarına Yakalandı

Sağlık ekibi tarafından hastaneye kaldırılan bebeğin hayatını kaybettiği anlaşılırken, polis ekipleri bölgede bulunan tüm kameraları inceleme altına aldı. Olay polis ekipleri tarafından çok kısa bir sürede tespit edildi. Kamera kayıtlarında elinde beyaz poşet bulunan bir kadının çöpe doğru yürüdüğü ve geri dönüşünde elindeki poşetin bulunmadığının görülmemesi üzerine şüphelinin eşkali belirlendi. Polis ekipleri eşkal üzerine Gurbet Y. adlı kadın gözaltına aldı.

Bebeği Canlı Canlı Çöpe Attı

Avcılar’da adının Gurbet Y. olduğu tespit edilen kadının yeni doğmuş erkek bebeği canlı canlı çöp konteynırına attığı öğrenildi. Çöpten plastik toplayan bir kadın tarafından tesadüfen bulunan bebeğin bir çarşafa sarılı olması da görenleri gözyaşlarına boğdu. Bu vicdansızlığa çevreden tepkiler yağarken, bir bebeğe bunu yapan başkalarına neler yapmaz şeklinde konuşmalar yapıldı. Kamera kayıtlarının incelenmesi sonrasında yakalanan Gurbet Y isimli kadın Cinayet Büro Amirliğine sevk edildi. Halen sorgusu devam eden kadının oldukça soğukkanlı olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Edinilen bilgiye göre yasak ilişki sonrası doğan bebekten kurtulmak isteyen kadının ruhsal açıdan da sıkıntı yaşadığı belirlendi.