2011 yılında meme kanserine yakalanan Vahide Perçin zor günler yaşadı. O zamanlar ismi Vahide Gördüm olarak anılıyordu. Eski eşi Altan Gördüm ile evliliği o dönem henüz bitmemişti. Kanser olduğunu ilk Altan Gördüm’den öğrendi. 2013 yılında ilişkilerini sonlandırarak evliliklerini bitirdiler. Boşanmadan sonra ise Vahide Perçin olarak karşımıza çıktı. Hastalığa yenilmedi hastalığını yenmek için çok mücadele verdi. Birçok hasta kişiye moral ve umut oldu.

Vahide Perçin’in Umut Dolu Hastalık Macerası

 

Ünlü oyuncu zor günler atlattı ve sonunda sağlığına kavuştu. İlk olarak 2011 yılında rutin kontrole gittiği hastanede check-up yaptırdı ve sonucunda göğsünde bir kuş ile karşı karşıya kaldı. Fulya’da yer alan özel bir hastaneye gitmişti. Vahide Perçin’in doktoru kistin kötü huylu olup olmadığı anlamak için biyopsi yapılmasını uygun gördü.

Göğsünde bulunan kist sonucu kanser olduğu ortaya çıktı

Adını Feriha Koydum dizisinin çekimleri devam ederken yaşanan bu olay Vahide Perçin için zorlu bir bekleyiş oldu. O dönemlerde Altan Gördüm ile birlikte olan ünlü oyuncunun doktoru ilk haberi eşine verdi ve daha sonra Vahide gördüm ile paylaştılar. Daha sonrasında Vahide Perçin için zorlu süreç başladı. Eşi Altan Gördüm ise gerekli her yere ve basına Vahide Perçin’in durumu hakkında bilgi verdi. Vahide Perçin bu dönemde Adını Feriha Koydum dizisine ve çekilmekte olan filmi  Aynan Hanım’a ara vermek zorunda kaldı.

Kemoterapi süreci boyunca hep göz önündeydi

Hastalıktan Ve İnsanlardan Kaçmadı Savaştı!

 

Vahide Perçin kaçmak yerine savaşmayı seçti. Gözler önünde bulunmaktan korkmadı. Aksine savaşı ile hastalıkla mücadelede eden herkese destek olmayı amaçladı ve başardı. Vahide Perçin’in bu savaşçı ruhu ve mücadelesi kanserli hastalara da umut oldu. Upuzun saçlarına veda ederek kazıtmak zorunda kaldı. Sevenleri ünlü oyuncuyu hep destekledi ve hep yanında oldu.

Önce eşi öğrendi

2012 yılında kanseri yenmeyi başardı. Bu süreçte zor anlar yaşadı ve sonunda iyileşti. Onun için yepyeni bir hayat başladı. Hayatın kıymetinin bilinmesi gerektiğini belirtti. Bu yeni başlangıç onun için ona sunulan bir hediyeydi. Tek gayesi de bundan sonra kızına güzel bir gelecek sunmak için elinden geleni yapmaktı.