Elektriklenme

Kazağınızı çıkartırken çıkan çıt çıt seslerin farkındasınızdır. Hatta bazen bir yere dokunduğunuzda elektrik çarptığını hissederek elinizi geri çekersiniz. Bu söyleyeceğim sizi şaşırtmasın elektrik diye tabir ettiğimiz nesne sadece makinelerin veya barajların ürettiği bir madde değil insan vücudunda da doğal olarak üretilmektedir.
İnsanın sinir sistemi beyin ve omuriliği kontrol eden kontrol merkezi olan merkezi sinir sistemi ve vücudun diğer alanlardaki sinirleri merkezi sinirle pekiştiren periferik sinir sistemi olarak 2 ye ayrılmaktadır. Bilim insanları insanın sinir sisteminin elektriksel bir tasarımla inşa edildiğini söylüyor. Nöron adı verilen sinir hücreleri sinir sisteminin temel taşıdır. Beyinin neredeyse tamamı nöronlardan oluşmaktadır. Nöronlar kendi aralarında elektrik itkisi taşır. Elektriksel itki ağları fiziksen dünyadan bilgi alıp o bilgiyi beyinlerimize yollamayı, beyinlerden de dış dünyaya aktarmamızı sağlar.uzerimdelektrikvarr
“Elektriklenme” sorununun kaynağı bilinmiyor bu sebepten dolayı tıbbi bir çare bulunmamakta. Stres kaynaklarını azaltmanız sizin için artı bir etken olacaktır. Alternatif Tıp tedavisi isterseniz büyüklerimizin de söylediği gibi çıplak ayaklar ile toprağa basarsanız toprağın elektrik enerjisini nötrleme yeteneğinden yararlanırsınız. Duşa girmek de faydalı olacaktır toprak gibi suyunda aynı şekilde nötrleme özelliği vardır.

Vücudumuzdaki Elektriği Atmak

Vücudumuzda A’dan Z’ye tüm hücrelerimizde statik elektrik bulunmaktadır ve bu elektrik çeşidi tüm vücutta olumlu bir denge içerisindedir. Bu sebepten dolayı bunu hissetmeyiz. Günümüzden düşünürsek havada artan iyonlar ve günümüzde kullanılan plastik giysiler vücudun dış bölümünde elektron sayısının artmasına neden olmaktadır. Bu olay yön olarak dış taraftan iş tarafa doğru bizi etkilemektedir. Özellikle bahsettiğimiz 2 çeşit sinir sistemi üzerinde ciddi rahatsızlıklar yaratmaktadır.
Diğer önemli etki ise deri üzerindedir deri altında bulunan kasların yorulmasını ve onların kendi vaktinden önce esnekliklerinin kaybolmasına neden olur ve bu olay yüzde ve ellerde kırışmaların en baştaki sebebidir.
Akupunktur adı verilen çok eski zamanlardandır tedavi ettiğine inanılan madde elektriği dışarı atmak için yararlı olmaktadır.
Bahsettiğimiz gibi su ile yıkanmak ve toprağa çıplak şekilde basmak elektriği dışarı atmaktadır.
Abdest almada bu amaca özellikle dikkat edildiği gayet açık bir şekilde ortadadır.

 • Su olmadığı zaman teyemmüm yaparız toprağa elektron boşaltırız
 • Abdest alırken güneşte ısınmış su ve kullanılmış su ile asla abdest alınmaz çünkü bu tarz sular iyonizosyonunu kaybeder iyonizosyonunu kaybetmiş su asla elektron boşaltamaz.
 • Vücutta en çok elektron bulunan bölgelerden biride saçtır. Başımızı mesh etmek saçımızda biriken yoğun elektron dalgasını atmaktadır.

Vücudumuzdan elektriği atmak konusunu maddeleştirmek gerekirse şu şekilde maddeleştirebiliriz:

 • Etrafınızda ne kadar stres kaynağı varsa kendinizden uzak tutmaya çalışın ve psikolojik durumları asla görmezden gelmeyin.
 • Elektrikli cihazlardan uzak durmaya özen gösterin uyurken, ders çalışırken, işyerindeyken, yemek yerken uzak bir masanın üzerine bırakabilirsiniz.
 • Anti statik ürünler kullanmanızda yarar vardır piyasada bileklik olarak satılmakta.
 • Altı lastik olan ayakkabılar giyinmeyi tercih edin
 • Negatif iyon yayan ev eşyaları vardır. Bunlar saç kurutma makinesi, klima vb.dir. Bunları kullanmanız yararlı olacaktır.

Konu İçeriği ;

 • Üzerimde elektrik var
 • Vücuttaki statik elektrik nasıl atılır
 • Vücutta elektrik zararları