Üzerimde Kayıtlı Araç Mal Varlığı Var Mı? Sorgulama

Son zamanlarda Türkiye genelinde en çok aranan sorulardan biri. Akrabasını kaybeden veya vefat eden bir yakının üzerinde neler var diye merak edenler tarafından da sorulmaktadır. Bu konu üzerinde insanların bilinçsiz olması üzerine bu konu hakkında bildiğimiz bilgileri sizlere aktarmaktan gurur duyuyoruz.
üzerimdearacvarmiGenelde araba hırsızları çaldıkları arabaları başka insanlar üzerine yapmaktalar haberlerde de gördüğünüz üzere bu sadece araba değil dolandırıcılar insanlar üzerine yine aynı şekilde şirket açabiliyor bu yüzden dolayı bu sorgulamanın her hafta olmasa da her ay düzenli olarak yapılması gerekiyor. Başıma gelmez demeyin her insanın başına gelebilecek bir durum bu.
Eski zamanlarda bu tür işlemler şuan ki kadar kolay yapılamıyordu noter aracılığı ile bakabiliyordunuz fakat günümüzde aktif olarak kullanabildiğimiz E-Devlet sistemi aracılığı ile bu tür işlemlerimizi evimizden internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapabiliyoruz. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz şifrenizi kaybetmeniz durumunda ise tekrardan PTT şubelerinden herhangi birine gidip şifrenizi yenileyebilirsiniz tabi ki bir ücret karşılığında tavsiye isteyecek olursanız da kimse ekstra bir ücret ödemek istemez o sebepten dolayı şifrenizi bir yere not etmenizi söyleyebilirim.uzerimdearacvarmi
E-Devlet şifrenizi bir şekilde temin ettikten sonra yapmanız gereken turkiye.gov.tr/tapu-bilgileri-sorgulama internet bağlantısı aracılığıyla mal varlığı sorgulamanızdır. Sorgulamada bilginiz olmadan üstünüzde herhangi bir eşya, mal, varlık varsa direk polise gitmeniz gerekmektedir.
Konu içeriği ;

  • Üzerimde kayıtlı tapu varmı
  • Üzerimde kayıtlı araç sorgulama
  • Üzerime kayıtlı arsa varmı