Uyku sorunu yaşayan ziyaretçilerimiz için mükemmel önerilerimiz var. Eğer sizler de uyku sorunu yaşıyorsanız bu öneriler sayesinde bu sorununuzu tamamen terkedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uymak.
İlk olarak unutmamanız gereken bir şey var, eğer kafanızda bir sorun varsa bu sorun sizi uyutmayacaktır. Eğer uyumak istiyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmalısınız. Peki bu sorunu ortadan nasıl kaldıracağız? Dediğinizi duyar gibiyim. Bunun için yapmanız gereken çok basit bir şey var. Düşünmemek. Ama elimde değil düşünüyorum diyorsunuz. Bende diyorum ki düşünmeniz sizin elinizde. Yani yatağa uzandığınızda aklınıza farklı şeyler getirerek bu sorunlardan uzaklaşabilirsiniz. Mesela gün içerisinde olan iyi şeyleri düşünebilirsiniz. “Ya bugün de şu olmuştu, ne güzeldi” gibisinden kafanızı oyalamalısınız. Tabi bunu yaparken ” Sorunu unutacağım” diye kendinizi şartlarsanız sorun sürekli aklınıza gelecektir. O yüzden kendizi şartlamadan iyi şeyler düşünmelisiniz. Unutmayın hiçbir sorun dünyanın sonunu getirmez, eninde sonunda hayat devam edecek ve sorunlarınız çözüme kavuşacaktır.

Kuran-ı Kerim Dinleyin!

Evet doğru duydunuz! Kuran-ı Kerim dinleyin. Çoğu kişi tarafından kanıtlanmış bir yöntemdir. Kuran-ı Kerim dinlemek belli bir süreden sonra istemsizce insanın uykusunu getirmektedir. Din alimleri bu konuyu şeytanların vesvese vermesine bağlıyor. Diğer din mensubu olan çoğu kişide bu durumu psikolojik olarak nitelendirse de sonuç olarak uyku getiriyor. Bu yöntem sizin uyku sorununuzu aşmanız için yeterli olabilir. Denemek bedava ve herhangi bir zararı yok bence hemen denemeye başlamalısınız.

Gece Sigara Tüketmeyin!

Eğer sigara içen biriyseniz gece içtiğiniz sigaralar dinlenmeye geçen ciğerlerinize çok büyük oranda etki edeceği için sizi rahatsız edecek ve uyku sorununuzu artıracaktır. Bu sebepten dolayı sağlık yönünde araştırma yapan bilim insanları akşam 10.00’dan sonra sigara içilmemesini tavsiye ediyor. Akşam 10.00’dan sonra içeceğiniz her sigara size sadece uyku alanında değil çok farklı alanlarda zarar veriyor. Normal günde içtiğiniz 5 sigara, akşam 10.00’dan sonra içtiğiniz bir sigara bedel.

Rahatlatıcı Müzikler Dinleyin!

2 yöntemde fayda vermedi. Bu konuda hemen rahatlatıcı müziklere geçebilirsiniz. Klasik müzik adı altında yapılan bu müzikler insan ruhunu dinlenme moduna otomatik bir şekilde aldığı için uyumanız daha kolay olacaktır.
Bu yöntemleri denemenize rağmen uyku sorununuz devam ediyorsa bir sağlık kuruluşundan destek almanızı tavsiye ediyoruz.