Usta oyuncular arasında yer alan Devrim Parscan gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı. Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları sebebiyle dün sabah saatlerinde aramızdan ayrılan ünlü Kurtlar Vadisi dizisinde Orhan karakterini canlandıran Devrim Parscan, Zincirlikuyu Mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından edebi istikametine yolcu edildi.

Sanat Camiasını Yasa Boğan Ölüm

Devrim Parcan’ın cenaze namazı dünya genelinde yaşanan korona virüs salgını sebebiyle az sayıda bir katılımla mezarı başında kılınarak defnedildi. Sanatçı için düzenlenen cenaze törenine Devrim Parscan’ın erkek kardeşi Demir Parscan ve sanatçının sevenleri eşlik etti. Devrim Parscan abisi ile ilgili olarak herkesin yaklaşık olarak altı dakika içerisinde tamamlayacağı işi abisinin tam 35 saniye içerisinde bitirdiğini, işi yarım bırakmaktan hiç hoşlanmadığını dile getirdi. Sanat camiasını yasa boğan bu ölümün çok ani olduğu ifade edildi.

Son dakika! Usta oyuncu Devrim Parscan son yolculuğuna uğurlandı

Kardeşi Oldukça Üzgün Göründü

Sinema oyuncusu olan ve birçok başarılı projede önemli rollerle tanınan Devrim Parscanın kardeşi Demir Parscan’la alakalı olarak Abim bilindiği üzere 62 ya da 63 yılı başlarında tiyatroda ilk oyunu ile sahne almış  41 yıl 9 ay şehir tiyatrosunda rol üstlenmiş. Bunların dışında tiyatro tecrübeleri devam ederken aynı zamanda birçok ünlü dizide ve filmde rol aldı. Tiyatro hayatından ayrıldıktan sonraki zamanlarda da yine tiyatro gösterilerine her zaman devam etti.

Ünlü oyuncu Devrim Parscan hayatını kaybetti - Internet Haber

83 yaşında aramızdan ayrıldı. Son bir yıla kadar ise Türkçe dublaj yapmaya devam etti dedi. Farklı bir kişiliğe ve karaktere sahip bir sanatçıydı. İşini her zaman severek yapardı. Elbette üzdüğü  birileri olmuştur. İstemese de olmuştur. Ben onun küçük kardeşi olarak yapmış olduğu bazı hataları var ise o dostlarından af diliyorum. Abimi affetmelerini istiyorum,  abim gerçekten iyi bir insandı.

Oyuncu Devrim Parscan yaşamını yitirdi

Krallar gibi aramızdan ayrıldı şeklinde açıklama yaptı. Bir hayli üzgün olduğu gözlerden kaçmayan kardeşi abisinin iyi bir kimliğe sahip olduğunu dile getirdi. Sayısız projede yer alan oyuncu Kurtlar Vadisi başta olmak üzere Bizim Aile  Çiçek Taksi Durağı ve Kurtuluş gibi önemli dizilerde rol aldı. Sanatçının ani ölümü sevenlerini bir hayli üzdü.