Dünyaca ünlü Amerikalı rapçi 50 Cent, hala tamamlanmayan Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen seçimlerle ilgili ABD Başkanı Donald Trump’tan gelen teklifi kamuoyuyla paylaştı. 50 Cent, Trump’ın ABD seçimlerinde kendisini desteklemesi için 1 milyon dolarlık bir teklif yapıldığını ancak bu teklifi geri çektiğini açıkladı.

1 Milyon Dolar Teklif Edildi

50 Cent, sadece ABD’yi değil tüm dünyayı meşgul eden ABD genel seçimleri ile ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. 50 Cent, konuk olarak katıldığı televizyon programında ABD başkan Donald Trump tarafından para karşılığında kendisini desteklemesi yönünde bir teklif aldığını açıkladı. Seçim zamanı kampanyalarında Donald Trump’ın siyahîlere karşı gösterdiği ırkçı politikaların üstünü örtmek için ünlü bir ismi kullanmak istemesi olarak yorumlanan bu teklifinin değeri ile 50 Cent’e 1 milyon dolar olarak yapıldı.

İlk Teklif 500 Bin Dolar Oldu

50 Cent, yapılan 1 milyon dolarlık teklif karşılığında kendisinin Trump’ın seçim çalışmaları sırasında bir programa katılmasının istendiğini de ifade ederken, ilk gelen teklifinin ise 500 bin dolar olduğunu söyledi. Cent, katılmak konusunda düşünmek için zaman isterken Trump’ın bu süreçte ücreti 1 milyon dolara çıkarttığını da açıklamalarına ekledi. Katılmak konusunda bir süre düşündüğünü de itiraf eden dünyaca ünlü rapçi, sonunda olumsuz karar verdiğini çünkü Donald Trump tarafından siyasi bir figür olarak kullanılmak istemediğini söyledi.

Başka Sanatçılarla Kampanya Yaptı

Açıklamasında daha önce ABD başkanı Trump’ın farklı siyahî sanatçılarla bu tarz kampanyalar yaptığını da ifade eden 50 Cent, kendisine bu teklif geldiğinde ne yapacağını bilemediğini ancak düşününce bunu yapamayacağına karar verdiğini belirti.

50 Cent: 'Trump'ı desteklemem için 1 milyon dolar teklif edildi' – Kültür  Servisi

Özellikle son dönemlerde siyahî vatandaşlarının ölümleri ve buna her kesimden gösterilen protestoların da 50 Cent’in fikrinin olumsuz yönde sonuçlanmasına neden olduğu ise hayranları tarafından desteklendi. Sosyal medyada 50 Cent için destek mesajları yapılırken, Trump’ın siyasi politikasına siyahî bir vatandaş olarak katılmaması pek çok kesim tarafından doğru bulundu. Konuyla ilgili Trump tarafından ise herhangi bir açıklama yapılmayarak sessizlik tercih edildi.