1953 yılında dünyaya gelen Alaattin Çakıcı aslen Trabzon, Arsin İlçesi, Fındıklı Köyü nüfusuna bağlıdır.
Trabzonlu Ünlüler devamı için Sonraki Sayfaya geçiniz.
Kökeni, Kafkasya mültecisi, Türkmenlere dayanmaktadır. Babası Ali Çakıcı, annesi ise Şakire Çakıcı’dır. Leyla ve Gamze isimlerinde iki kız kardeşi ve Gençağa ile Fahrettin isimlerinde iki erkek kardeşi vardır. Babasının kan davası olduğu için ailece İstanbul’a göç etmek zorunda kalmışlardır.
Henüz çocuk yaşlarda iken İstanbul Kağıthane, Gültepe’ye taşınan Alaattin Çakıcı burada kahvehane işletmiştir. Çevresindeki insanlar Alaattin Çakıcı’yı, o dönemde asi, kavgacı, hırçın ve gördüğü haksızlığa hemen sert tepki veren birisi olarak tanımlamıştır.
Gençlik yıllarında bir kaç kez yaralama olayına karıştığı, İstanbul’da ise bir çiçekçinin öldürülmesi olayına karıştığı gerekçesi ile yargılanmış mahkum edilmiş, kısa süre hapis yatmıştır. 1972 yılında Gönül Kurtuluş ile evlenmiş bu evliliğinden Betül ve Aytül isimlerinde iki kızı vardır.
Daha önce Dündar Kılıç’ın kızı Uğur Kılıç ile evlenmiş bu evliliği 3 sene sürmüştür.
Daha sonraki yaşantısı boyunca bir çok yaralama ve öldürülme olaylarında azmettirici olarak gösterilen Alaattin Çakıcı günümüzde Kırıkkale Keskin İlçesi F Tipi Cezaevinde yatmaktadır.

Yayınlanan: