Ünlü marka Tesla’nın yaptığı bir hamle ile birlikte Çin’de şarj istasyonu üretimine girmeye hazırlandığı konuşuluyor. Tesla’nın tarafından yapılan bu atakla birlikte şarj istasyonu kuracağı bilgisi paylaşıldı. Tesla, elektrikli araç kategorisi için kuracağı şarj istasyonlarını Çin’de yer alan fabrikasında üreteceği belirtildi.

Yeni Şarj İstasyonu 2021 de Hazır Olacak

Popüler Tesla markası Çin’de kurmayı planladığı şarj vericilerinin yeni yılda hazır olacağını açıkladı. Söz konusu şarj istasyonlarının 2021 yılı Ocak ayında kullanıma sunulacağı ifade edildi. Yıl içerisinde yaklaşık olarak on bin tane şarj istasyonu üretmeyi hedefleyen ünlü marka Tesla’nın, Çin’in Şangay kentinde yer alan tesisine yeni nesil son trend şarj istasyonu üretim projesi için tamı tamına 6.5 milyon dolarlık yüksek rakamlarda bedel ödeyeceği gündemde yer alıyor. Söz konusu şarj istasyonlarının yeni senede hazır olacağı belirtiliyor.

Tesla'nın Çin'de şarj istasyonu üretecek

Elektrikli Araçlara Şarj İstasyonu Geliyor

ABD ana merkezli elektrikli otomobil firması olan Tesla, Çin bölgesi genelinde yer alan üretim fabrikasında elektrikli araçlar için dizayn edilecek olan yeni bir şarj istasyonu üretim aşamasında oldukları belirtildi.

Dünya ülkeleri genelinde gerek otomotiv sektöründe olsun gerekse de elektrikli otomobil üretim ve satış gücü anlamında en büyük pazar sahibi olan Çin de Tesla marka adı altında yeni şarj istasyon ve vericilerinin yeni gelecek olan 2021 senesinde kullanıma sunulacağı ifade edildi.

Tesla'nın, Türkiye'de hızlı şarj istasyonları tedarikçisi belli oldu

Yapılan bu hamle ile birlikte elektrikli araç kullanıcıları bir hayli heyecan yaşadı. Şu anda hazır bir durumda olan Model üçü Çin’de piyasaya sunan ünlü şirket, çok kısa bir süre sonra Model Y adı verilen elektrikli otomobilini de yine aynı üretim fabrikasında işleme alacak.

Alınan son bilgi ve verilere göre, ünlü marka Tesla Çin’in Şangay eyaletinde yer alan üretim tesisine üçüncü yeni nesil şarj istasyonu üretim aşaması için tam olarak 6.45 milyon dolarlık dev bir yatırım yapacak. Söz konusu üretim için ABD’li şirket, burada yer alan tesisinde yılda ortalama on bin adet şarj istasyonu üretmeyi hedef alıyor. Söz konusu üretim için çalışmalar devam ediyor.