Teknoloji alanında yapılan yeniliklerde her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Telefon pazarında yaşanan canlı hareketler kıyasıya bir rekabet ortaya koyuyor. Ünlü cihaz markaları arasında yer alan Samsung ve Xiaomi bu yarış için peş peşe açıklamalar yapıyor. Telefon piyasalarında yaşanan bu liderlik yarışı gün geçtikçe kızışıyor. Yapılan açıklamaların içeriğini yazımızda inceleyebilirsiniz.

Telefon Pazarı Hareketlendi

Çinli mobil cihaz üreticisi olan Xiaomi yapmış olduğu açıklamada Türkiye genelinde en çok cihaz satışı yapan marka olduğunu ifade etti. Lider şirketin yapmış olduğu bu açıklamanın hemen sonrasında ise Güney Koreli popüler şirket Samsungdan son dakika bir açıklama yapıldı. Bu iki dev şirketin kıyasıya rekabet etmesi kullanıcıları da etkiliyor.

Samsungun yaptığı açıklamada ise akıllı cihaz piyasalarında oldukça yüksek satış sayısına sahip oldukları bu durumun değişmeyen bir gerçek olduğunun kanıtlandığı belirtildi.

Telefon pazarında liderlik yarışı kızıştı! Xiaomi mi? Samsung mu?

Liderlik Yarışı Devam Ediyor

İki ünlü dev şirket arasında ki liderlik yarışı hız kesmeden devam ediyor. Samsung tarafından yapılan yazılı açıklamada Gfk aracılığı ile hazırlanan raporda Samsung markasının Türkiye bölge genelinde üçüncü çeyrekte yüzde 40’lık bir pazar payına sahip oldukları ifade edildi. Samsung ailesi olarak tüm kullanıcıların hayatlarını önemli ölçüde kolaylaştırdıkları gelişmelere ara vermeden devam edecekleri bilgisi paylaşıldı. Türkiye bölge genelinde başarılarının güçlü bir şekilde kanıtlandığı bilgilerine yer verildi.

Xiaomi Apple’a Tahtından Etti

Liderlik yarışının devam ettiği cihaz markalarından Samsung ve Xiaomi firmalarını yakından takip eden Apple yaşadığı düşüşle adından söz ettiriyor. Söz konusu habere göre ise ünlü marka Xiaomi nin geniş bir müşteri potansiyeline sahip olan Apple markasını tahtından indirdiği söyleniyor. 2020 senesinin 7.  8. ve 9. aylarında en çok satan ve talep gören cihaz markası çok büyük bir farkla birlikte Xiaomi oldu.