Usta sanatçı Ahmet Kaya’nın tartışmalara neden olan İki Gözüm Ahmet filmi nihayet vizyona girdi. Tartışmaların odak noktası haline gelen Ahmet Kaya’nın filmi izleyici ile buluştu. Ünlü sanatçı Ahmet Kaya uzun yıllar önce vefat etmişti. İki Gözüm Ahmet isimli filmde Ahmet Kaya’nın yaşadığı zorlu ve mücadele dolu hayatı ele alındı. Ahmet Kaya’nın hayatının anlatıldığı İki Gözüm Ahmet’in galası önceki akşam yapıldı.

İki Gözüm Ahmet Filminin Göz Alan Galası

Düzenlenen bir gala gecesi ile tanıtımı yapılan İki Gözüm Ahmet filmi ile ilgili görüşlerini belirten Ekin Akkaş; filmden elde edilen geliri usta sanatçının eşi Gülten Kaya’nın kesinlikle kabul etmediğini ifade etti. Yönetmen koltuğunda Gani Rüzgâr Şavata’nın yer aldığı İki Gözüm Ahmet filmi, yüksek sayıda katılım yapılan gala gecesi ile tanıtıldı. İki Gözüm Ahmet filminde ünlü sanatçının hayatı ele alınıyor.

Ahmet Kaya şarkısı olmadan Ahmet Kaya filmi olur mu? | İhsan Yılmaz | Köşe  Yazıları

İki Gözüm Ahmet filminde ünlü başrol oyuncuları yer alıyor. Yaptığı filmlerle adından söz ettiren Aleyna Solaker,  başarılı oyuncu Metin Yıldız, Ekin Akkaş filmde başrol oyuncu olarak yer alıyor. Galaya katılanlar arasında, filmin senaryo, yapımcı aynı zamanda yönetmeni olan Gani Rüzgâr Şavata ile çok sayıda ünlü davetli yer aldı.

İki Gözüm Ahmet Galasında Neler Oldu?

Ahmet Kaya’nın hayatının ele alındığı filmin başrol oyuncusu olan Aleyna Solaker gala öncesi yaptığı basın açıklamasında bu film için oldukça heyecanlı ve gururluyum, merak içerisinde bekliyorum, umarım izleyicilerde bu filmi beğenir şeklinde bilgi paylaşımı yaptı. Ahmet Kaya’nın değerli ve özel bir isim olması sebebi ile doğum gününde gerçekleştiren gala gecesinde sanatçının kalplerde olduğu ifade edildi.

Bir başka film oyuncusu olan Ekin Akkaş ta yapımcı şirketin filmden elde edilen toplam gelirini Gülten Kaya’ya armağan etmek istediklerini ancak Gültan Kaya’nın bu teklifi kesinlikle kabul etmediğini ifade etti. Bu durum karşısında tüm oyuncuların çok üzüldükleri ifade edildi. Yeni vizyona giren İki Gözüm Ahmet filmi şimdiden çok konuşulacağa benziyor. Başarılı yönetmen Gani Rüzgâr Şavata İki Gözüm Ahmet filminin devamını çekebiliriz şeklinde bilgi verdi.