Pokemon Go ile hem hisselerini hem de Japon borsasını uçuran Nintendo‘nun mobil telefonlar için yeni oyunu Super Mario Run bugün yayınlandı. Super Mario Run indirme linki ve oyun detayları hakkında biraz bilgilendirme yapalım.
Apple’ın iPhone 7‘yi tanıttığı lansmanında iOs için çıkacağının müjdesini verdiği Süper Mario Run, bugün yayınlandı ve indirilmeye başlandı. Şu anda sadece Apple ürünleri için yayınlanan oyunun, Android için uyumlu versiyonu ise android kullanıcıları tarafından dört gözle bekleniyor.
Oyun şu anda Apple’ın iPhone, iPad ve iPod touch ürünlerinde çalıştırılabiliyor. App Store‘da yerini alan Süper Mario Run tam 195 MB.
Oyunu indirmek ücretsiz. Fakat ücretsiz versiyonu ilk 3 bölümü kapsıyor ve demo özelliklerle. Tüm özellikleri ve bölümler için full versiyonu 10 dolar civarında olacak.
Aynı zamanda uygulama içi satın almalar da var.  Oyunda 6 farklı dünya ve 24 farklı bölüm sunan Super Mario Run‘da, otomatik olarak ilerleyen Mario’yu ekrana dokunarak engellerden atlatmaya ve altınları toplamaya çalışıyorsunuz.
App Store üzerinden Super Mario Run’ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Super Mario Run Oyun Videosu

Oyunun Başlangıcı;

Nintendo tarafından yayınlanan tanıtım videosu;