Spinal Anestezi Yan Etkileri

Spinal anestezi yan etkileri, komplikasyonları, baş ağrısı nasıl geçer, kaç gün ne kadar sürer gibi sorularınızı yanıtlamaya çalıştık.

  • 30 Mart 2015
Spinal Anestezi Yan Etkileri

Spinal anestezi belden tek iğne ile yapılan uyuşturma hissizleştirmedir. Daha çok belden aşağı bölgelerde yapılacak spinal-anestezi-yan-etkileri-nedirameliyat öncesi veya sezaryen doğumda uygulanır.  Etki süresi sonrasında yan etkileri’ne maruz kalmamak için özellikle doktorunuzun önerilerini dikkate almanız önerilir. Spinal anestezi sonrası görülebilecek komplikasyonlar şu şekilde sıralanabilir:
En yaygın yan etkisi baş ağrısı olup operasyon sonrasında başınızı kesinlikle dik tutmanız önerilir. Bu durumda baş ağrısı olmayacaktır. Ameliyat sonrası bol bol su içmeyi ihmal etmemenizi öneririz. Bunun sebebi de başınızı dik tutmamanız halinde kafa içindeki  kraniel basınç (beyne giden kan damarlarının kafa tasına uyguladığı basınç) artmasına sebebiyet vermesidir. Bu durum genç hastalarda görülme oranı daha yüksektir.  Baş ağrısının dışında sıklık derecesine göre bel ağrısı, mide bulantısı, düşük tansiyon, bulantı, kusma ve nadiren de solunum yetmezliği görülür.  Söz konusu yan etkiler illa görülecek diye bir kaide olmayıp görüldüğü durumlarda da ortalama 2-4 gün arasında değişmektedir. Yine de ameliyat öncesi ve sonrası doktorunuzdan daha detaylı bilgi almanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. ASİYE dedi ki:

    4 TEKERLEKLİ MOTORLARINIZ HAKINDA BİLGİ İSTİYORUZ EŞİM OYUNCAK DİYOR ÇALIŞIR DURUMDA GÖREBİLİRMİYİZ ÜZERİNDE İNSAN SÜRERKEN BİRDE ELETİRİKLİMİ YOKSA YAKITLI OLSA DAHA SEVİNİRİZ

  2. ASİYE dedi ki:

    BİRDE İZMİRDE YERİNİZ VARMIDIR VE YAHUT KUŞADASINDA YADA DAVUTLARDA

  3. Ali dinç dedi ki:

    Benim kıristal böbrek taşı oluşumunu engellemek için ne yapmam gerekir çünkü çok yogun bişekilde taş üretiyom böbreklerim buna çare bulamadım sürekli 2 veya 3 aya üretiyom ameliyat oluyorum

BİR YORUM YAZ