Ünlü cihaz markası Sony müşterisine yapmış olduğu jest ile fark yarattı. Sony playstation 4ü ilk alan müşterisine sürpriz yaparak Ps5 hediye etti. Teknoloji mark ası olan Sony daha önceki dönemlerde ps4 ve Ps4  Proyu ilk alan müşterisine bir sürpriz yaparak son trend olan ps5 hediye etti. Yaptığı bu farkla dikkat çeken Sony adından söz ettirmeyi başardı.

İlk Müşteri Chiu Oldu

Ps4 ve ps5 i ilk satın alan müşteri Joey Chiu kargo ile aldığı gönderi sonucu bir hayli mutlu oldu. Sony tarafından bir dipnotla iletilen gönderi ps5 oldu. Sony markası tarafından üretilen ve piyasaya sunulan Ps5 yaklaşık olarak 12 Kasım tarihi itibariyle satışa sunulmaya başlandı.

Son trend yeni oyun konsolunun satışa sunulacağı tarihe ramak kala milyonlarca oyun sever ilk günden itibaren bu detaya ulaşmak için adeta yarış yapıyor. Bu detay noktada ise ünlü cihaz markası yine yaptı yapacağını diyebiliriz. Yapmış olduğu sürprizle hayranını sevindiren Sony bu tarzıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Chiu ya Üçüncü Sürpriz

Geçen yıllarda da oyun konsollarının ilk sahibi olan Chiu bu sene de yeni nesil oyun konsolunun ilk sahibi olmayı başardı. Toplamda 3 yıl ilk oyun konsolu sahibi olan Chiu’ya sony tarafından yeni bir sürpriz yapıldı. Bir dipnot ile birlikte gönderilen sürpriz hediye son trend ürün olarak satışa sunulmaya hazırlanan ps5 oldu. Dipnotun içeriğinde ise sabretmek her zaman kazanç sağlar yazısı yer alıyordu.

Aldığı bu sürpriz hediye karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Chiu sosyal medya hesabı üzerinden Sony yetkililerine bir teşekkür mesajı iletti. Joey Chiu 2013 yılı başlarında da Ps4 ü alarak bu efsanevi duruma dünya genelinde girmek isteyen yüzlerce insan arasından biri olmuştu.

Yalnızca bu nedenle kasım ayında düzenlenen ps4 New York lansman toplantısında ilk sırada yer almıştı. 2013 yılında  Sony tarafından ilk konsol ödülünü kazanmak için savaşmaya çıkmıştı. Joey Chiu,  Ps4 Pro’yu da ilk satın alan ve ilk kullanan kişi olarak tarihteki yerini almıştı.