Türk sinemasının ve tiyatrosunun en başarılı oyuncularından biri olan Ahmet Uz vefat etti. Nedim Saban isimli kişi Ahmet Uzun ölüm haberini son dakika haberi olarak bildirdi. Sinema camiasının en sevilen isimlerinden biri olmasından dolayı bu haber insanları çok üzdü. 75 yaşındaki bu ünlü oyuncunun neden öldüğü konusu büyük bir merak konusu oldu. Sinema camiasından dostları ve sevenleri sosyal medya üzerinden başsağlığı dileklerinde bulundu.

75 yaşındaki bu ünlü oyuncu Ahmet Uz pek çok sinema filminde, tiyatroda ve dizide rol almıştır. Vefatı beklenmedik bir haber olduğu için hem çok şaşırttı hem de çok üzdü. Bu ünlü oyuncunun sevenleri sosyal medya üzerinden pek çok iyi dilekte ve başsağlığında bulundu.

Son Yolculuğuna Üsküdar Şakir’in Camisi’nde Uğurlanacak!

75 yaşında vefat eden Ahmet Uz son yolculuğuna Üsküdar Şakir’in Camisi’nde uğurlanıyor. Uzun bir süredir kanser hastalığı ile mücadele eden bu ünlü oyuncu bir haftadır özel bir hastanede tedavi görüyordu. Tedaviye yanıt vermemesi ve durumunun giderek ağırlaşması sonucu hayatını kaybetti. Ahmet Uz yarın öğle namazından sonra cenazesi kılınarak defnedilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Twitter hesabından Ahmet Uz’un vefatı ile ilgili başsağlığı mesajları yayınlandı.

Son dakika haberi... Ünlü oyuncu Ahmet Uz vefat etti! Ahmet Uz kimdir, kaç yaşındaydı ve neden öldü?

Çok kıymetli bir tiyatro ve dizi oyuncusu olan Ahmet Uz sanat camiasında çok sevilen isimlerden biriydi. Bu sebeple sosyal medyadan çok sayıda başsağlığı mesajı yayınlandı. Pek çok ünlü oyuncu sosyal medyadan Ahmet Uz’un vefatı ile ilgili mesaj yayınladı. Tiyatro ve dizi oyunculuğunun yanı sıra seslendirme ve yapımcılık işleri ile de uğraşıyordu.

Ahmet Uz Kimdir?

1970 yılında müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Tiyatro ile ilgili eğitimler alarak Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptı. Yüzlerce oyunda ve filmler oyunculuk yapan Ahmet Uz Batı filmlerindeki yapımcılığı ile de çok büyük bir ses getirmeyi başarmış bir sanatçıdır. 75 yaşındaki Usta oyuncunun vefatı insanları son derece etkiledi. Oyunculuğunun yanı sıra yapımcılıkta da kendini göstermiş bir sanatçıdır. Yarın öğle namazından sonra Üsküdar Şakir’in Camisi’nde son yolculuğuna uğurlanacak.