Son dakika haberine göre İstanbul’un Kadıköy sahilinde denizin çekildiği gözlemlendi. Bu durum karşısında vatandaşlar çok tedirgin oldu. Geçtiğimiz haftalarda İzmir depreminde yaşanan deniz çekilmesi insanların hakkında deprem olma ihtimali getirdi. İzmir’de denizin çekilmesi ve Tsunamiden sonra deprem meydana geldi. Yine aynı senaryodan korkan vatandaşlar evlerine sığındı. Denize doğru esen rüzgârlar ile birlikte deniz geriye doğru çekilmeye başladı.

SON DAKİKA HABER: İstanbul'da deniz çekildi! Vatandaşlarda deprem tedirginliği yaşandı

Gökyüzünden durumlar ile izlenen deniz seviyesinin azalması görenleri büyük şaşkınlığa uğrattı. Sadece Kadıköy sahilinde değil Caddebostan ve Suadiye Sahillerinde de deniz seviyesi içeriye doğru kaymaya başladı. O kadar geriye doğru gitti ki kayalıklar gözle görülür bir hale geldi.

Vatandaş Deprem Endişesi Yaşadı!

İstanbul’da son dakika haberi olarak deniz suyunun çekilmesi ile birlikte vatandaşlar büyük bir tedirginlik yaşadı. Deniz suyunun çekilmesinin depremin habercisi olmasından korkan vatandaşlar endişeli bir şekilde haber bekliyor. Olası deprem ile ilgili Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İnşaat Fakültesi dekanı Şükrü Ersoy konu ile ilgili açıklama yaptı.

SON DAKİKA HABER: İstanbul'da deniz çekildi! Vatandaşlarda deprem tedirginliği yaşandı

Bu deniz seviyesi çekilmesinin deprem ile alakalı olmadığını söyledi. Deniz çekilmesinin hava şartlarından kaynaklı olarak rüzgârlar ile olduğunu belirtiler. Vatandaşların tedirginliği biraz olsun bu haberden sonra geçti. Suyun derinliğinin sığ olduğu yerlerde deniz çekilmesi çok sık rastlanan bir durumdur.

SON DAKİKA HABER: İstanbul'da deniz çekildi! Vatandaşlarda deprem tedirginliği yaşandı

Marmara’da Böyle Bir Değişiklik Yaşanamaz

İstanbul’da denizin çekilmesi ile birlikte kulaklar uzmanlara çevrildi. Deniz çekilmesinin deprem ile ilgili bir bağlantısı olup olmadığını merak eden vatandaşlar yapılan açıklamalar sonrası rahatladı. Girit ve Rodos Adası’nın Ege’nin altındaki sulara dalıyor olması bu gibi deniz seviyesi değişikliklerin meydana getirebilir. Marmara’da coğrafi olarak bir değişikliğin yaşanması mümkün olarak görünmüyor. Deniz kenarında oturmaya gelen vatandaşlar deniz seviyesinin çekildiğini görünce çok büyük bir tedirginlik yaşadı.

SON DAKİKA HABER: İstanbul'da deniz çekildi! Vatandaşlarda deprem tedirginliği yaşandı

Bu tedirginlik sonrası uzmanların yaptığı açıklamalar insanların biraz olsun rahatlamasını sağladı. Çok yakın bir zamanda İzmir’de meydana gelen deniz çekilmesi yani Tusunami olayının deprem ile akalalı olduğunu bilen vatandaşlar yine aynı şekilde bir depremin yaşanıp yaşanmayacağını merak ediyor. Uzmanlar bu deniz çekilmesinin deprem ihtimali ile hiçbir alakasının bulunmadığını vatandaşların rahat olmasını söyledi.