Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan seçimler gündemde en çok ses getiren olaylardandı. Sadece Amerika Birleşik Devletleri için önemli bir seçim değildi tüm dünyanın da merak ettiği bir seçim süreciydi. Açıklanan sonuçlar neticesinde ABD Başkanı değişti. Donald Trump yerine ABD Başkanlığı seçimlerini Joe Biden kazanmıştı. Sonuçlara hala olsun itiraz eden Trump’ ın yapmış olduğu bir açıklama ile yenilgiyi yavaş yavaşta olsa kabul ettiği iddiaları konuşuluyor.

Yenilgiyi Kabul Ettiği Sinyalini Veren O Sözleri

Donald Trump yapılan seçimlerin arkasından ne kadar itiraz etsede sonuçların ortada olduğu belliydi. Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde ekibine söylemiş olduğu ‘Joe Biden’ ın takımı ile çalışmaları birlikte yapın.’ talimatı Trump’ın yenilgiyi, seçimleri kaybetme gerçeğini kabullenişi gibi algılandı. Seçimler sonuçlandıktan sonra itiraz için tek tek gerekli yerlere başvurduğu halde eli boş çıkan Trump artık kabullenmeye başladı. Kendi ekibi ile gerçekleştirdiği toplantıda Joe Biden’in takımı ile ortak çalışmalar yapın talimatını verdi.

Son dakika… Trump yenilgiyi kabul etti: Biden’la çalışın

Görevi Devretme Zamanı

Seçim sonuçları Michigan’dan gelmesi üzerine yeni seçimler doğrultusunda Amerika Birleşik Devletleri  yeni başkanı Joe Biden oldu. Birçok insan tarafından Trunp’a yönelik tek cümle yönetiliyor. Artık Görevi Devretme Zamanı geldi. Twitter hesabından Trump konuya ilişkin açıklamasını yaptı. Joe Biden’in geçiş süreci için yapılması gereken ve imzalanması gereken belgeler için talimat verdiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Trump'ın hastanedeki görüntüleri geldi: Son durumunu anlattılar - Son  dakika dünya haberleri

İmzalanacak belgeleri vermeyen Emily Murphy adındaki memura konuya ilişkin talimatları vererek bu süreci başlatmak için üstüne düşeni yaptı. Donald Trump tüm bu baskılara ve söylentilerin artması üzerine Emily Murphy adlı vatandaşın kötü birisi olmadığı ve ülkesi için sadık bir çalışan olduğunu söyledi. Sonrasında bu durum hakkında ‘Geçiş sürecinde yapılması gerekenler için ilk talimatlar verildi ayrıca ekibime  geçiş sürecinin işbirliği içinde geçmesi için talimatlar da verildi.’ Açıklamasını yaptı.

Beklenen Açıklama Gecikmedi

Tüm bu açıklamalar ve verilen talimatlar sonrasında 4 saat gibi bir sürenin ardından Donald Trump yenilgiyi kabullenip, sosyal medyada Twitter hesabında seçimi kaybettiğini yazılı olarak duyurdu. Bu açıklamaları yaparken itirazlarının devam edeceğini de not düştü.