MasterChef programı ile isminden çok fazla söz ettiren Somer Şef hem yemek alanındaki başarısı ile hem de renkli kişiliği ile son derece sevilen isimlerden biri oldu. Durum bu olunca Somer Şef’in hayatı hakkında konular merak edilmeye başladı. Ülkemizi yurt dışında en iyi  şekilde temsil eden Somer Şef bir anda bu kadar yüksek bir noktaya gelmedi.

MasterChef ile hayatımıza giren Somer Şef, gastronomi alanındaki başarılarının yanı sıra renkli kişiliği ve tarzıyla da hepimizin merak ettiği bir isim haline geldi aslında.

Zorlukları atlatıp çabalayarak bugünkü haline gelmeyi başardı. Bu seviyelere gelmek için çok çabalamış ve çok büyük zorluklardan geçmiş bir isimdir. Şu anki başarısı ise çok konuşuluyor. Sosyal medyada da çok fazla konuşulan isimlerden olmayı başardı.

Somer Şef’in Geçmişten Bugüne Başarısı!

Çok zorlu yollardan geçerek bugün ki başarısına ve şöhretine kavuşan Somer Şef pek çok kişi tarafından beğenilen ve çok sevilen isimlerden biri olmayı başardı. Somer Şef üniversiteyi Bilkent Üniversitesi’nde okumuş ve Turizm Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur.

Yurt dışında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden Somer Şef, elbette ki bu günlere kolay gelmemiş. Kendisi meşakkatli yollardan geçmiş buralara gelebilmek için.

Mezun olduktan sonra yurt dışına çıkmak için çaba göstermiş ve Portekiz’de çok bilinen bir restoranda staj yapmaya başlamış. Daha sonra ülkemize dönerek burada ünlü otellerde staj yapmaya devam etmiştir. Daha sonra da kendine ait bir işletme açarak iş hayatına atılmıştır. Başarısı günden güne yıldan yıla artış göstermiş ve bugünkü halini almıştır.

Yüksek Lisans Parasını Ödemek İçin Bulaşıkçılık Yaptı!

Hepimizin MasterChef programı ile tanıdığı Somer Sivrioğlu büyük zorluklar atlayarak bugünkü başarısı ve ününe kavuşmuştur. Özellikle yüksek lisans yapmak için paraya ihtiyacı olduğunda bulaşıkçılık yaparak parayı biriktirmesi insanlar tarafından takdir ile karşılandı. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra belli başlı otellerde şef olarak çalışmaya başlamıştır. Bir süre sonra restoran yöneticiliğine kadar yükselen Somer Şef’in başarısı günden güne yükselemeye devam etti. Daha sonra da kendi restoranını açarak işletmeyicilik yapmaya atıldı.

Çocukluğundan beri yemek yemeyi çok seven Somer Şef'in annesi de oğluna lezzetli yemekler yapan bir şefmiş. Bilkent Üniversitesi'nin ilk mezunlarından biri olan Somer Şef, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nden mezun olmuş.

Şimdilerde ise bu başarılı ismi MasterChef programında başarılı bir kariyer devam ettiriyor. Her anında başarılı olamasa da hiçbir zaman pes etmeden başarıya koşması çok iyi bir yere gelmesini sağladı. Son zamanlarda çok büyük bir başarıya ulaşmasını sağladı. Şu an Somer Şef’i tanınmayan insan sayısı çok azdır. Hem kişiliği hem yemek başarısı ile tanınıyor.