Nazar yüzyıllardır insan hayatında var olan bir konudur. Peki, siz Size Nazar Değdiğini Nasıl anlarsınız? Bir kişinin üzerinde nazar olup olmadığını tespit etmek üzere çok fazla sayıda belirtiye bakabiliriz. Söz konusu olan nazar belirtileri kadın ve çocuklara daha fazla tesir eder. Nazarın dinimiz açısından bakıldığında da var olduğunu bilmeli ve batıl inançlar ile ilgisi olmadığından emin olmalısınız. Beğenme, imrenme, kıskanma gibi şekillerde bakılan her türlü şeye nazar değebilir.

 

En Yaygın Belirti Karşı Konamaz Uyku İsteği

 

Nazar çok uzun süreler boyunca insan hayatının bir parçası olduğundan insanlar Size nazar değdiğini nasıl anlarsınız sorusunu çok dile getirirler. Nazara maruz kalan bir insanda görülebilecek en keskin belirti sıkça esneme durumudur.

 

Bu insanlarda karşı konulamaz bir uyuma isteği gözleyebilirsiniz. Sabahları çok güç uyanır ve uykularını alsalar bile hiç uyumamış kadar uyku gereksinimi hissedebilirler. Üzerinde nazar olan bir kişi herhangi biri ile konuştuğu zaman karşıdaki kişinin uykusunu da getirebilir ve karşıdaki kişide esneme gözlenir.

 

Çok Sayıda Eşyanın Kırılması ve Bozulması

Üzerinde nazar olan bir şahsın pek çok eşyası çok kısa bir zaman diliminde kırılabilir veya bozulabilir. Çok uzun sürelerce kullanılan eşyaların bozulması ya da paramparça olması durumu kişinin üzerinde yoğun bir nazar olduğu hakkında bilgi veriyor olabilir. Eski zamanlarda yaşayan kuşaklar ise bu durumdan bahsederken nazarın elin değdiği her şeyi bozduğunu ifade etmişlerdir. Bazı durumlarda yoğun nazara maruz kalan bir kişinin kolundaki saatin bile aniden bozulduğuna şahit olabilirsiniz.

Nazar Belirtileri

Nazara maruz kalınmasının pek çok belirtisi olduğundan insanlar arasında konuşurken birbirlerine Size nazar değdiğini nasıl anlarsınız gibi sorular sorarlar. Nazara maruz kalan birinin sıklıkla daldığına şahit olabilirsiniz. Bazı durumlarda da nazara maruz kalmış kişinin kendi kendine şarkı söylediğine şahit olabilirsiniz.

Bu kişi aslen neden böyle bir şey yaptığına anlam veremez ve bu durum “gerçeklikten kopuş” olarak ifade edilir. Nazarlanmış bir kişinin daldığını görür ve ona nereye daldığını sorarsanız size bununla ilgili net bir şey söyleyememektir. Bu durum nazarla ilgilidir ve kişinin bolca dua okuması gerekir.