Bir dönem ekranlara damga vuran hatta internet üzerinden hala izlenme rekorları kırılan Sihirli Annem dizisinin oyuncuları dizinin tekrar çekilmesi hakkında tepkilerini dile getirdi. Sihirli Annem ‘in dijital platformda yeniden çekileceği ile ilgili iddiaların gerçek olduğunun öğrenilmesi üzerine eski oyunculardan vefa ve etik yok olmuş tepkisi geldi.

Sihirli Annem ‘in eski oyuncuları dijital platformda yeniden çekilecek olan dizinin oyuncu kadrosunun tamamen değişmiş olması ile ilgili isyanlarını dile getirdi. Başrollerinde İnci Türkay ve Şahap Sayılgan’ın bulunduğu dizi büyük bir izleyici kitlesi tarafından hala Kanal D ekranlarında yayınlanıyordu. Ancak dizinin eski oyuncuları tarafından yapılan ortak açıklama herkesi şoka uğrattı.

Sihirli Annem Kadrosu Tamamen Değişti

Dizi oyuncularından İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Michele Cedolin, Jennifer Boyner, Gizem Güven, Zeynep Özkaya ve Jess Molho sosyal medya hesapları üzerinden ortak bir açıklamada bulundu. Acun Ilıcalı’nın yeni kuracağı dijital platform olarak bilinen Exxen’de Sihirli Annem dizisinin yeniden yayınlanacağı öğrenilmişti.

Sihirli Annem oyuncuları isyan etti: Vefa ve etik kavramları yok olmuş!

Dizinin dijital platformda yeniden yayınlanacağının yanı sıra oyuncu kadrosunun da tamamen değişeceği gerçekleri eski oyuncuları derinden sarstı. Sosyal medya hesapları üzerinden ortak bir açıklamada bulunan İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Jennifer Boyner, Jess Molho, Gizem Güven ve Zeynep Özkaya kendilerine teklif gelmediğini belirtti.

Eski Oyunculardan Toplu Olarak Tepki

Aynı zamanda Sihirli Annem ‘in yeni kadrosu ve dizinin yeniden çekileceği ile ilgili tüm bilgileri sosyal medya haberlerinden gördüklerini söylediler ve kendileri ile yeni dizi hakkında iletişime geçilmediğini de açıkladılar.

449050

Gamze Özer tarafından Türk çocuk fantastik televizyon dizisi olarak sunulan ve büyük küçük herkes tarafından ilgi ile izlenen Sihirli Annem dizisinde Betüş isimli tatlı bir peri eşi vefat eden ve iki çocuğu ile birlikte yaşayan Sadık’la evlenmesi üzerine yaşadıkları macera dolu hayat konu ediliyordu.

İnci Türkay Yerine Açelya Topaloğlu

27 Şubat 2003 tarihinde Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Sihirli Annem dizisi 119. bölümü sonrasında 2006 senesinde Star TV ekranlarında yayınlandı. 2005-2006 4. Sezonunda ise 131. bölümü ile ekranlara veda etmişti. 5 yıl sonra seyircilerin yoğun istekleri üzerine 2011 yılında tekrar Star TV’de yeni bölümleri ile yayınlanan dizi 240. bölümüyle tamamen bitmişti.

Yayınlanacak yeni versiyonda ise İnci Türkay’ın canlandırdığı Betüş karakterine Açelya Topaloğlu hayat verecek. Perihan karakterini ise Lale Başar ve Dudu karakterini Nergis Kumbasar’ın oynayacağı öğrenildi.

1