Geniş kitleler tarafından severek takip edilen, 15 yıldır ekranlarda yer alan Arka Sokaklar Dizisi uzun soluklu olmasıyla ve her hafta farklı bir konuyu ele almasıyla oldukça renkli bir dizidir. Oyuncu kadrosu bildiğiniz üzere kemik kadrodan oluşur.

Bu kadroda yer alan oyuncular 1. sezondan itibaren var olan ve izleyiciler tarafından sevilmiş tutulmuş kişilerdir. Dizinin olmazsa olmaz karakteri, Mesut karakterini canlandıran Şevket Çoruh’un diziden ayrılacağı konusunda haberler ortalıkta dolanıyordur. Çok geçmeden bu haber üzerine dizinin yapımcısından atılan bu iddiaya ilişkin açıklama gecikmedi.

Arka Sokaklar'ın Mesut'u Şevket Çoruh diziden ayrılıyor iddiası! Yapımcıdan açıklama geldi

Ayrılık İddiaları Yalan Çıktı

Uzun yıllardır Arka Sokaklar dizisinin kadrosunda yer alan Mesut karakteri ile tanıdığımız Şevket Çoruh’un hakkında çıkan  ‘ diziden ayrılıyor.’ iddiaları, dizinin yapımcısı tarafından yalanlanarak açıklandı.

Şok ayrılık iddiaları üzerine diziyi sevenler haber karşısında şaşırdılar ve durum sosyal medya üzerinde de yankı uyandırdı. Sosyal medyada da artan ve yayılan bu iddialar üzerine Arka Sokaklar’ın yapımcılığını üstlenen Erler Film yapım şirketi atılan bu iddiaları yalanladı ve ortaya atılan bu asılsız haberleri sonlandırdı.

arka2

Yapılan Açıklama İle Asılsız İddialar Son Buldu

Yapım şirketi ortaya atılan bu iddiayı yaptığı açıklama ile yalanladı ve Şevket Çoruh’un dizinin kadrosundan ayrılmasının söz konusu dahi olmadığını söyleyerek haberi sonlandırdı. Yapılan açıklama ise şu şekilde idi:

Çarpıcı bir başlık atılarak ‘Kadromuzda yer alan ve Mesut komiser karakterine can veren Şevket Çoruh’un dizi kadrosundan ayrılacağı ile ilgili ortaya atılan iddialar asılsızdır. Başarılı oyuncu Şevket Çoruh, Arka Sokaklar dizisinde Mesut karakteri ile kadromuzda devam eden oyuncularımızdan biridir. Yapılan bu açıklama ile diziyi sevenler bu haberin yalan olmasına sevindiler. Dizi hakkında bu tarz söylentilerin ve ortaya atılan asılsız iddiaların olmasına karşın yapım şirketi bu durumu sert karşılamadı.

Aksine 16 yıldır ilk gün ki duyulan heyecanla izlenilen bu dizinin başarılı gidişatı hakkında bu tarz haberlerin çıkabileceğinin gayet normal olduğunu açıkladı. Bu başarı kadroda yer alan oyuncuların ve yönetmenin başarısı olduğunu gururla söyledi. İçinde bulunduğumuz bu sıkıntılı süreçte de pandemi dolayısıyla çekimlere ara verilmediğini ve sahnesi gelen oyuncunun çekimlerinin gerçekleştirildiği söylendi.