Sevgilinizle çok güzel bir geçmiş yaşamış olabilirsiniz. Hatta öyle ki, bir daha asla bunları yaşayacağınızı aklınız kesmiyor da olabilir. Ayrıldınız, aradan zaman geçti fakat siz hala ilk günkü gibi seviyorsunuz onu, unutamadınız, çıkmıyor aklınızdan. Öyle ki kendinize zarar verecek kadar çok seviyorsunuz. Alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıkları denemeye, kullanıyorsanız artırmaya başladınız. Baktığınız her yüz o, gördüğünüz her yer o, rüyalarınız o, gerçeğiniz o, hayaliniz o, her şeyiniz o olmuş durumda. Fakat size bir demem gerekiyor. Her şey iyi güzel de, siz ne yaparsanız yapın artık BİTTİ! Bunu kabullenin.

Sevgilimi Unutamıyorum Ne Yapmalıyım?

Yazının başında da dediğim gibi bittiğini kabullenmeden hiçbir şey yapamazsınız. O yüzden ilk olarak aklınızda bittiğini bir oturtun. Ardından ise “bir daha böyle bir insan tanıyamam” tabusunu yıkın. Bir daha öyle bir insan tanıyamazsınız demek? Sizi yarı yolda bırakan bu şekilde bir üzen insan gibi birini mi tanıyamazsınız? Kendinize hakaret ediyorsunuz şuanda.
Dünyada binbir çeşit insan var ve siz isteseniz de istemesiniz de bu insanlar sizin karşınıza bir şekilde çıkıyor. Kafanıza uyar, uymaz orasını bilemem ama elbet biri çıkacak karşınıza ve siz onu önceki sevgilinizden daha çok seveceksiniz. Buna ben kalıbımı basarım.

Sevgiliyi Unutmak İçin Taktikler?

Daha yeni ayrılmışsanız, herhangi bir taktik söz konusu olamaz. Çünkü taktikler yeni acılara işlemez. Bol bol ağlayın, eğer sizin yüzünüzden bitmişse ilişki bol bol vicdan azabı çekin acınızı hafifletin. Aradan 1-2 hafta geçince yavaş yavaş sosyal aktivitelere katılın. Sabahları bol bol yürüyüş yapabilirsiniz. Kızsanız, kesinlikle saçlarınızı kestirmek gibi bir aptallık yaptırmayın, daha çok makyaj yapın, daha çok güzel görünmeye çalışın, daha çok iyi hissettiren şey ne varsa onu yapın.
Erkekseniz de, halı saha maçlarına katılın, dışarı da gezme alışkanlığını artırın, evde yalnız kalmamaya özen gösterin ve zararlı alışkanlıklardan kesinlikle uzak durun. Unutmayın hiçbir zararlı alışkanlık sizi eskiye döndürmeyecektir. Artı olarak yeni bir sıkıntı daha doğuracaktır. Her şeyden önce “ben kendime zarar veriyorum, o bunu haketmiyor” cümlesini kafanıza oturtun.
Bol bol kitap okuyun, bol bol film izleyin ama bu filmler aşk içerikli olmasın. Komedi filmleri ağırlıklı izleyin, yerli komediler gerçekten bazen çok komik olabiliyor. Bunun yanında arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanı artırın. Bol bol kafelere gidin, piknik yapın ve gezilere katılın. Şehirdışına çıkmak ve hava değişikliği yaşamak size iyi gelecektir.

Eski Sevgilim Sürekli Aklıma Geliyor Ne Yapmalıyım?

Aklınızdan silmelisiniz. Şimdi diyorsunuz, bunu bende biliyorum nasıl olacak o iş? Hemen söylüyorum. Aklınızdan silmeye çalışmayacaksınız. Yani ben onu unutmayalım diye kendinize şart koşmamalısınız. Çünkü her unutacağım dediğinizde aslında kendinize onu hatırlatmış oluyorsunuz o yüzden gelişine bırakın. Ne oluyorsa olsun, ama onu hatırlamaya çalışmayın. Unutmaya da, zaten yeni biriyle tanışıp birkaç ay zaman geçirdikten sonra bakmışsınız ki, eski sevgilinize dair kül bile kalmamış geriye.
Onunla ilgili hatırlatıcı tüm eşya, görsel her şeyi atın. Telefonunuzdan mesajları silin ve size hiçbir yerde ulaşamasın. Gerekli tüm sosyal medyalardan engelleyin. Telefonunuzdan da yine engelleyebilirsiniz. Bunlar sizin aklınıza gelmesini engelleyecektir.

Her Şeyi Yaptım Ama Hala Unutamıyorum

Sizin ilacınız zaman. Zamana bırakın, demek ki sevginiz pes etmeyi sevmiyor. Acı çeke çeke unutmak sizin kaderiniz. Sertab Erener’in de dediği gibi “Unutursun için yana yana”.. Kolay gelsin sevgili kardeşim. Sıkma canını her şey düzelir 🙂