Astronomi ve astroloji arasındaki yakınlık ilk çağlara kadar dayanır. İlk insanların gökyüzü merakı hem nasıl bir evrende olduklarına dair bir meraktır hem de geleceği gökyüzünden okumak içindir. Bugünlerde gökyüzünde çıplak gözle gözlemleyebileceğimiz önemli bir yakınlaşma yaşandı. Satürn ve Jüpiter tam sekiz yüz yıl sonra yeniden buluştu. Birbirine kavuşan bu iki gezegen 21 Aralık gecesi neredeyse sadece tek bir yıldızmış gibi gökyüzünde parladı. Bu durumun hayatımızı nasıl etkileyeceği üzerine yorumlar da gelmeye başladı. Bu yorumlardan bir tanesi de astrolog Nihan Urel’e ait. Bakalım Nihan Urel bu büyük buluşmaya dair neler söylemiş?

Nihan Urel anlattı: Jüpiter ve Satürn kavuşumu astrolojik olarak ne anlama geliyor

Satürn ve Jüpiter’in Yakınlaşması Ne Anlama Geliyor?

Nihan Urel’e göre bu yakınlaşma birçok kişinin hayatında çok önemli değişiklikler meydana getirecek. Urel öncelikle bu işin dünyadan böyle algılanması konusuna değiniyor. Yani aslında bu bir kavuşma ya da üst üste binme durumu değil. Biz öyle gözlemliyor ve algılıyoruz. Hayatımız da en çok algıladığımız şeylere bağlıdır. Yani aslında hayatımız onun nasıl algıladığımıza göre değişir. Urel Jüpiter’in büyüklüğü dolayısıyla bolluk, bereket ve rahmeti temsil ettiğini, Satürn’ün ise zorlanma, kısıtlama ve eksikliği temsil ettiğini hatırlatıyor. Bu anlamda Satürn aynı zamanda büyük imtihanlar anlamına da geliyor. Bu iki gezegenin Kova burcunda buluşması ise herkesin hayatında çok önemli değişiklikler anlamına geliyor.

Önemli İnsanlar Bu Günde Doğar

Kova burcu demokrasi, barış ve bütün insanlığı ilgilendiren önemli gelişmeler anlamına geldiği için Jüpiter ve Satürn’ün bu burçta buluşması da teknolojinin artık bütün herkesin hayatında çok önemli bir rol oynayacağı demek oluyor. Peygamberlerin birçoğu bu buluşma günlerinde doğmuş. Dinler üzerinde bu buluşmanın büyük bir etkisi var. Bu olayla birlikte herkes din üzerinde çok daha fazla düşünmeye başlamış olacak. İnsanlar arasındaki din ve milliyet gibi konular yüzünden ayrımlar ortadan kalkacak. Bugüne kadar kabul edilen otoritelerin yerleri sarsılacak. 2024 Şubat’ında da Plüton Koca burcuna geçecek ve bahsedilen bu değişimler o tarihle birlikte daha da sarsıcı etkilere sahip olacak.