Annesi Emine Akbaş, babası ise Mehmet Akbaş’tır. Soyadını daha sonra sahne ismi olan Gürses ile değiştirmiştir. Ahmet ve Zeyno isimlerinde iki kardeşi vardır.
URFALI ÜNLÜLER GALERİSİ – SONRAKİ RESİME GEÇİNİZ
Çocukluk yıllarından itibaren maddi imkansızlıklar içinde yetişen Müslüm Gürses daha sonra ailesi ile birlikte Adana’ya yerleşmiştir. Kısa süre sonra annesi ve kardeşi vefat etmiştir.
1970 senesinde Anadolu turnesi yolculuğunda Tarsus Adana yolunda şoförün uyuması nedeni ile trafik kazası geçrmiş şoför yaşamını yitirmiş Müslüm Gürses’ide öldü diye morga kaldırmışlardır. Daha sonra morgda gözlerini açan sanatçıyı hemen ameliyata almışlardır. Kazanın ardından az işitecek, koku alamayacak ve yavaş konuşmak zorunda kalmıştır. Hatta başına bir darbe alması halinde kör kalacağı gibi bir çok rahatsızlık ile başbaşa kalmıştır. Ayrıca baş ağrısı ise kendisini hiç bir zaman yalnız bırakmayacaktır. Artık çileli bir hayatın ardına bir de bu talihsiz kaza eklenmiştir. Kazadan sonra seslendirdiği Hasta Düştüm Allahım, Bu Kadar İşkence Günah, Yeter Tanrım Yeter, Kederli ve Kaderli gibi şarkılar Müslüm Gürses’in ruh halini ve yaşadıklarını anlatmaktadır.

Yayınlanan: