Antalya’da sahte bir dişçinin eczacıyı dolandırması çok konuşulan haberlerden biri oldu. Sahte dişçi olarak kendini tanıtan çift, eczacıya: Sizin kalp gözünüz çok açık. İsterseniz size yardım ederiz diyerek eczacıyı yaklaşık olarak 3 yıl boyunca dolandırdı. 3 yıl içerisinde  800 bin TL’den fazla dolandırılan eczacının  bu kadar uzun bir süre içinde durumu nasıl fark etmediği çok şaşırttı.

Sahte dişçi çift, ‘kalp gözümüz açık, sana yardım ederiz’ diyerek eczacıyı 800 bin TL dolandırdı

3 yıl önce diş sorunu yaşayan ve Muratpaşa ilçesinde yaşayan eczacı, bu sahte diş hekimine gitti. O. Y. diş hekimine girdiğinde telefonla oğlu ile tartışmaya başladı. Sahte diş hekimi çift bu tartışmayı duyduklarını ve çok üzüldüklerini söyledi. Daha sonra da bu eczacının kalp gözünün çok açık olduğunu söyleyip oğlu ile sorunlarını çözmesi için belirli bir miktar para karşılığında yardım edeceklerini söylediler.

Sahte Diş Hekimleri Suçlamaları Kabul Etmedi!

Yücel ve Fatma A. çifti sahte diş hekimliği yaparak eczacı O.Y.’yi yaklaşık olarak 3 yıl dolandırdı. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bu konu ile ilgili dava açıldı. Çift suçlamaları hiçbir şekilde kabul etmeyerek sadece yardımcı olmaya çalıştıklarını söylediler. O. Y ise 3 yıldır yaşadıklarını tüm ayrıntıları ile mahkemede anlattı. Çeşitli olaylar bahane gösterilerek sürekli olarak eczası O.Y’den para talebinde bulunan sahte diş hekimi çift bu anlatılanların hiçbirini kabul etmedi. Bu çift eczacı O.Y. ‘ye oğlunuzun içinde cin var bile diyerek insanların duygularını sömürmeye çalışmıştır.

Antalya'da sahte dişçiler eczacıyı dolandırdı

Umre’de Sizin İçin Kurban Keseceğiz Yalanını Söylediler!

İlk olarak sahte diş hekimi çift, eczacıdan çok az para talep ederken daha sonra aldıkları parayı giderek arttırdı. Türlü bahaneler ile eczacı adamdan yüksek miktarda para aldılar. Eczacı O. Y 2 yıl önce eşini kaybettiğinde sahte diş hekimi çift eşi için Umre’ye giderek onun için bir kurban keseceklerini söyledi. Bu durum için eczacı adamdan 230 bin TL para aldılar. Bu gibi dini duygular sömürülerek büyük bir dolandırıcılık yapıldı. Sahte diş hekimi çiftin en kısa zamanda hak ettiği cezayı alması bekleniyor.