Bir çok insan saçlarının koyu renklerde olması sebebiyle boyayla bunu açması imkansızdır. Saç rengi açmak için olan solüsyonlar veya saç rengini açan kimyasallar kullanmak zorunda kalırlar ve buda saçı baya bir yıpratır. Eğer saçınızı boya yardımı ile siyah yaptıysanız hidrojen peroksit, oriel gibi saç rengi açan maddelerle saçınızın rengini açabilirsiniz. Fakat bu konuda tecrübeniz yoksa saçlarınızı mahvetme riski taşıyabiliyorsunuz bu yüzden alanında uzman kişilere saçlarınızı teslim etmeniz en doğru seçenek olacaktır. Fakat diyosanız ki saçlarım hiçbir zaman boya görmedi o zaman doğal yollarla saçınızı açabilirsiniz mutfağınızda bulunan gıdalardan çoğu saç rengi açmak için ideal besinlerdir.

Papatya İle Saç Rengi Açma:

Papatya saç açıcılar içerisinde en iyisi diyebileceğimiz bir maddedir aktardan alıp çaydanlıkta kaynatıp soğutmanız gerekecektir. Yaz aylarında saçlarınızı yıkayıp kremledikten sonra bu papatya suyunu yedirmeniz gerekecektir. Bu işlemi istediğiniz sarılığı yakalayana dek haftada 2-3 kez tekrarlamanızda fayda olacaktır. Unutmayın her işin başı sabırdır ve bu işte de ciddi bir sabır gerekiyor bazı insanların saçları 1 haftada açılabildiği gibi bazı insanların saçlarının açılması ise 1.5 – 2 ayı bulabiliyor.

Limon İle Saç Rengi Açma:

Limon eski zamanlarda jöle niyetine kullanılan bir meyvedir saçlar için bire birdir hem saçın rengini açar hem de çok doğal bir parlaklığa kavuşturur. Limonun suyunu güzelce sıkıp çekirdeklerini ayıkladıktan sonra 3 bardak suyu 1 bardak limon suyuyla karıştırın ve bu karışımı saçlarınıza yayın güneşe çıkın yarım saat sonra yıkayın.

Bal İle Saç Rengi Açma:

Bal diğerleri kadar iyi olmasa da yine de iyi bir saç açıcıdır. Biraz balla saç kreminizi karıştırdıktan sonra saçlarınıza iyice sürün. Poşet, bone gibi araçlarla saçınızı kapatın ve uyuyun. Uyuma imkanınız yoksa 10-11 saat saçlarınızda bekletin. Boneyi veya poşeti çıkarttığınızda saçınızı ılık suyla yavaş yavaş yıkayın. Bu formül saçların rengini açtığı gibi yumuşatır da.

Boya İle Saç Rengi Açma:

Bu işlemi saçınızda boya yoksa uygulayın eğer saçlarınız doğalsa ve şimdiye kadar hiç boya değmediyse hangi koyulukta olursa olsun boya saçlarınızı açacaktır. Eğer saçlarınızda kına varsa yine doğal hali gibi boya saçlarınızı açacaktır. Fakat biz her zaman doğallıktan yanayız.
Konu İçeriği ;

  • Saçımın rengini nasıl açarım
  • Saçımın rengini nasıl açtırabilirim
  • Saçımın rengini açmak istiyorum