Juventus’ta top koşturan ünlü futbolcu Ronaldo ile ilgili şok bir haber gündeme geldi. Başarılı futbolcu Ronaldo’nun Koronavirüs hastalığına yakalanması aynı zamanda Juventus takımında en çok kazanan futbolcu olması sebebi ile yönetimin futbolcu ile yollarını ayıracağı iddia ediliyor. Deyimi yerinde ise Juventus Ronaldo’dan kurtulma yollarını arıyor denilebilir. Juventus takımı dünya genelinde yaşanan Koronavirüs salgını sebebi ile maddi anlamda gelirlerinin önemli ölçüde düştüğünü ifade ediyor.

Juventus'ta Ronaldo'dan kurtulma planı  - 5. Foto

Ronaldo İle Yollar Ayrılıyor

Juventus takımı gelirlerinin önemli ölçüde düşüş yaşamasından dolayı takımın en çok kazanan futbolcusu Ronaldo ile yollarını ayırma planı yapıyor. Bu planı takımın en başarılı futbolcu olmasından ve çok kazanan futbolcu olması sebebi ile ihtimal olarak düşündükleri belirtildi. İtalya liginde yer alan Juventus takımı uygulamaya geçirmek istediği bu planla resmen ambargo koymuş olacak. Ünlü futbolcu Ronaldo’nun fazlasıyla kazanan bir futbolcu olması sebebiyle ondan kurtulmak istiyorlar. Henüz netlik kazanmayan bu plan İtalyan liginde adeta bomba etkisi yarattı.

Juventus'ta Ronaldo'dan kurtulma planı  - 1. Foto

Ronaldo Bu Plana Ne Cevap Verecek

Juventus takımının teknik patronu olarak görev yapan Andrea Pirlo, Ronaldo’yu bencil olarak nitelendiriyor. Bunun nedeni Ronaldo’nun diğer oyunculardan tam beş katı ücret alıyor olması. Real Madrid ekibinden yaklaşık olarak 2 yıl önce transfer edilen yıldız futbolcu Ronaldo çok fazla kazanması sebebi ile kulüpten gönderilmek isteniyor. Başarılı futbolcu Ronaldo henüz konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Juventus'ta Ronaldo'dan kurtulma planı  - 2. Foto

Ancak böyle başarılı bir futbolcunun bu şekilde bir gerekçe ile takımdan gönderilmesi konusu da tartışılı bir konu. İtalyan spor basınında hemen hemen her gün yer alan bu haber henüz netlik kazanmış değil. Takımda en çok maddi kazanç sağlayan Ronaldo’nun diğer oyunculara haksızlık olması sebebi ile gönderilmek istendiği ifade ediliyor.

Juventus'ta Ronaldo'dan kurtulma planı  - 3. Foto

Spor basınında gündeme gelen bu haberin detayları arasında Ronaldo ile 2022 yılına kadar sözleşme yapıldığını ancak yeni sezonda teklif yapılmayacağı bilgisi yer alıyor. Ünlü İtalyan ekibinde başarılı performansıyla dikkat çeken ünlü futbolcu Ronaldo hakkında başka bir takıma transfer edilmesi planları da yer alıyor.