Bir süredir ünlüler dünyasında rakı masası paylaşmakla ilgili eleştiriler yapılıyor. Siyasi iktidarın içki konusundaki tutumu bazı sanatçıların bu tür paylaşımlar yapmasını engelliyor. Daha doğrusu rahat bir şekilde rakı masası paylaşımı yapılamıyor. Ama asıl eleştirilen yine bu paylaşımı yapamayanlar oluyor. Daha öne böyle bir paylaşım Oktay Kaynarca ve arkadaşları tarafından yapılmıştı.

Rakı sofrası olduğu açıkça belli olmasına rağmen masada rakı bardaklarının boş olması ve rakı şişesinin yer almaması olay yaratmıştır. Kaynarca ve arkadaşları sert bir şekilde korkaklık ve iktidar yancılığı ile eleştirilmişti. Bu sefer benzer bir eleştiri Çukur dizisi oyuncularına geldi. Ercan Kesal da bu eleştiriye yanıt verdi.

Setten Rakı Bir Fotosuna Eleştiriler Yağıyor

Bilindiği gibi Çukur dizisinde rakı içme sahneleri bolca yer aldı. Dizinin resmi sitelerinden birisinde başrol oyuncularının yer aldığı bir fotoğraf paylaşıldı. Dizi finale yaklaşırken hatıra fotoğrafı olarak yayınlanan bu fotoda bir rakı masası etrafında oyuncular yer alıyor. Ancak yine bardaklar boş ve şişede rakı görünmüyor. Bunun üzerine fotoğrafın altına çok sert yorumlar yapıldı.

Bu yorumlara karşılık dizinin İdris Babası Ercan Kesal da bir açıklama yapma gereği duydu. Kesal açıklamasında bu kadar sert eleştiriler gelmesini anlamadığını ve insanımızın giderek daha tuhaflaştığını söyledi. Bir psikolog ve doktor olarak bu duruma geldiğimiz için çok üzüldüğünü de vurguladı.

Rakıdan Korkmuyoruz

Eğer rakı ve şarap gibi içkili fotoğraflardan ve bunları paylaşmaktan korksalardı dizide bu tip sahnelerin çok yer almayacağını da ekleyen Kesal kendisinin hiç bir zaman böyle bir korkusu olmadığını söyledi. Bahsi geçen fotoğrafın arkadaşları ile birlikte geçirilen bir akşamın değil, çekimlerin bitmesinin ardından setin bir fotoğrafı olduğunu vurguladı.

Gazetecilerin olmadığı bir yerde ve setten çekinmeleri gereken bir şey olmadığını da belirtti. Yapılan çoğu yorumun insafsız ve sağduyusuz yapıldığını ve çoğu kişinin destursuz konuştuğunu ekledi. Sözlerini rakı ve şaraptan korkmadığını ama yemek masası paylaşmak istemediğini belirterek tamamlayan Kesal herkesin aynı şeyleri yiyemeyeceği için böyle paylaşımlar yapmadığını söyledi. Yapılan yorumlara sert bir tepki gösterdi.