Alternatif Tıp & Şifalı Bitkiler Genel Sağlık

Prostat Bitkisel Tedavi

Bilge Adam
Yazar: Bilge Adam

Prostat iltihabı – Kanseri Belirtileri: Prostat genelde 40lı yaşlarda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Sık idrara çıkmak, idrarda zorlanma meydana gelmesi, kesintili idrar yapma, idrar yaparken acı duymak, bel,  sırt ve kalçada ağrı durumları da prostatın belirtileridir. Bu belirtileri kendinizde gözlemliyorsanız prostat iltihabı veya kanseri ihtimalinizin olduğunu kesinlikle unutmayın. Tabi ki bitkisel tedavisi de mümkündür.

Prostat Kanseri Tedavisinde Kullanılacak Bitkiler ve Ölçüleri :

50 gr hazan bel kökü, 50 gr yakı otu, 50 gr brokoli, 50 gr kereviz tohumu, 50 gr ısırgan tohumu, 25 gr kiraz sapı, 25 gr mısır püskülü, 50 gr maydanoz ve 25 gr keten tohumu

Karışımın Hazırlanışı: Bitkiler toz haline getirildikten sonra hepsi birbirine karıştırılır iyice harman yapılır bu karışımı macun haline getirebiliriz. Macun halinde kullanımda bal kullanılması gerekmektedir kullanımı daha rahat olur aynı zamanda balın vücutta yayılımı daha kolaydır ancak bunu şeker hastaları için kesinlikle önermiyoruz.

Hazırlamış olduğumuz toz karışımını yaklaşık 1 kg çiçek balı ve 1 kg keçiboynuzu pekmezinin içerisine döküp iyice tahta kaşıkla karıştırıyoruz. (tahta kaşık olmasının sebebi ise metal kaşık balın özelliğini bozar) Karışımımız kullanıma hazır her sabah, öğle ve akşam aç karnına 1 er tatlı kaşığı yenilecek. Bütün bitkiler toz haline getirildikten sonra birbirine iyice karışması için harman yapılır. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa 1 su bardağı kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı karışımdan atılır ve 5 dakika demlenmesi beklenir. Demlendikten sonra süzülerek aç karnına içilmesi tavsiye edilir.  Acil şifalar.

Yazar Hakkında

Bilge Adam

Bilge Adam

Biliyor Muyuz? Güncel Tecrübeyle Sabit Bilgiler Kaynağı yazarı.
Yazılar hakkında sormak istediklerinizi yorum yaparak yazı altlarından sorabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?