Cuma akşamları ekranlara TRT1’de  gelen Bülent İnal’ın başrolünde olduğu 34. Osmanlı Padişahını anlatan Payitaht Abdülhamid dizisi 5. sezonu ile devam ediyor. 131. bölümü 25 Aralık cuma akşamı yayınlanacak. Bölümde neler yaşandı? Düşmanlar kendilerini ele verecek mi? Yeni bölüm hakkında tüm detaylar…

131. Bölümde Seyirciyi Neler Bekliyor?

Paşaların postaneye gelişi ile durumlar içinden çıkılmaz hal alır. Mason Paşa’nın kim olduğunu Manyas’a Abdülhamid’in oynadığı oyun neticesinde kesinleşecektir. Manyas’a bir oyun daha oynanır ve oyun Mason Paşa’yı  Mason toplantısı için Selanik’e götürme uğraşısındayken başına gelir.

Şehzade Ahmet Nuri Efendi saraydan uzak şekilde yaşamına devam etse de, hafiyelikte fazlasıyla başarılıdır. Ve artık devreye girmiştir. Masonlar büyük loca olarak ilk toplantılarını hayata geçirmek çabasında iken, toplantıda yüzlerini birbirlerine göstereceklerdir. Ahmet Nuri Efendi Mason Paşa’nın gideceği yolların haritasına ulaşmaya çalışırken çeşitli zorluklar onu bekler.

Payitaht Abdülhamid’de sırları açığa çıkartacak büyük oyun!

Mahmut Paşa, üvey ablası Sabuha’dan kalan mirası almak için uğraşmaktadır. Mirası almak için son derece kararlı olan Mahmut Paşa, mirasın başka varisi yeğeni Kani’ye türlü oyunlar kurmaya devam etmektedir.

Bir önceki bölüm de Asaf’ın ölümü üzerine Eşref Aziz Karekinin peşine düşerken kardeşi Armen’i öldürmüşlerdi. Karekin’in kardeşinin ölümü ile yeni bölümde intikam için Eşref’in ardına takılır. Eşref Aziz  Söğütlü ve Nadir Efendi ile farklı bir yol izleyerek olan yaparken Karekin’le büyük hesaplaşmalar olacaktır.

Abdülhamid’in Canını Yakacak Olay Ne?

Saliha Emsal verdiği yemek davetine kimsenin gelmemesi üzerine bunun nedenlerini araştırır. Naime’yle iyi duygular ile tekrar konuşur. Aliye Naime’nin bir yandan kuyusunu kazıp dost gibi gözükmesi ile bunu fark etmeyen Naime onunla işbirliğine devam etmektedir.

Aliye ve Naime’nin yaptığı düzenlemelerden son derece huzursuz olan Zekiye ve Fatma, ne kadar her ikisine de nasihat etmişlerse de fayda olmaz. Saliha’yı Abdülhamid’in gözünde küçük düşürmek maksatlı yeni bir düzen hazırlamışlardır. Fakat bu sefer Saliha düzenlenen tertip Abdülhamid için de can yakıcıdır. 131. Bölümü ile Payitaht Abdülhamid 25 Aralık Cuma TRT1 ekranlarında…