Parmaklarınız dolgunsa bu dolgunluğu birkaç egzersiz ile inceltip çok daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Parmak inceltme hareketleri bilimselliği kanıtlanmış ve bu alanda uzman kişiler tarafından bulunmuştur. 100 kişiden 80’inde olumlu sonuç vermiştir. Cümlelerle çok rahat anlaşılabilecek hareketler olmadığından dolayı resimlerle destekleyip daha rahat anlaşılır halde anlatım yapacağız.

Genellikle bayanların alakalı olduğu parmak inceltme egzersizleri takılan yüzüğün yakışmaması, dış görünümün çok kaba olması gibi sebeplerden doğmaktadır. Egzersizlerle inceltmek elbette mümkündür fakat bu uzun bir süreçtir ve sabır gerektirir. Sabırlı olduğunuz vakit hayalinizdeki parmaklarla ulaşmanız hiç zor olmayacaktır.

 Parmaklarınızı inceltmek için yapacağınız egzersizlerin en başında sıkma topları gelmektedir. Halk arasında stres topu olarak da bilinen bu topları 30 dakika sıkıp bırakma hareketi yaptığınızda hem parmak kaslarınız güçlenecek hem de parmağınız incelecektir. Yarım saatten fazla yaptığınız takdir de parmak eklemleriniz ciddi derecede yorulacak ve gün içersin de parmağınızı aktif olarak kullanamayacaksınızdır. Bu yüzden aşırı kas gerginleşmesi görüldüğü takdir de egzersizi bırakıp parmağınızı dinlendirmekte fayda göreceksiniz.


parmakinceltmeegzersizleri

Diğer etkili parmak inceltme egzersizimiz ise her bir parmak için ayrı ayrı uygulanan egzersizdir. Her parmağınıza 5 er saniye kaldır-indir hareketi yaparsanız yine aynı şekilde hem kaslarınız gelişecektir hem de parmaklarınız incelecektir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz hareketleri en az 20 kere tekrar edip 5 er saniye yapmalısınız. Zaman içerisinde kaslarda esneme olacağı için uyuşukluk, ağrı, yorulma, kaşıntı, karıncalanma gibi durumlarda egzersizi bırakıp parmaklarınızı dinlendirebilirsiniz.

parmak-inceltme-egzersizleri

Genel bir açıklama yapmak gerekirse parmaklarınızı inceltme olayını normal bir insanın kilo vermesi gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar çok hareket ederse o kadar çok kilo verir fakat bu kilo vermesi kişiden kişiye değişmekle birlikte 6 aydan 3-4 yıla kadar çıkabilmektedir. Bu yüzden her işte olduğu gibi bunda da sabır göstererek belli bir zaman sonra ince parmaklarınızla hayata devam edebilirsiniz.

Bu hareketleri kesinlikle söylediğimiz rakamlardan fazla yapmayın. Her şeyin fazlası zarardır unutmayın. Parmaklarımı incelteceğim diyerek parmaklarınıza ciddi zararlar verebilirsiniz.
Konu içeriği ;

  • Parmaklarımı nasıl inceltirim
  • Parmaklar nasıl incelir
  • Parmaklarımı inceltmek istiyorum