Bu sabah saatlerinde paylaşılan son dakika açıklamasını Bakan Pakdemirli yaptı. Sürpriz olarak yapılan açıklamanın manşeti ise bugün saat 18.00’den sonra hesaplara yatırılacak içeriğiydi. Bakan Pakdemirli tarafından yığılan son dakika açıklaması destek ödemeleri ile alakalıydı. Destek ödemelerinin bugün akşam saat 18’den sonra hesaplara yatırılacağı duyuruldu. Yapılan bu açıklama yetiştiricilerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Pakdemirli Açıklama Yaptı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ipek böceği yetiştiriciliği yapan kişiler için yapılacak olan desteğin bugün akşam, tiftik üretim desteğinin ise gelecek hafta sonu yetiştiricilerin kişisel banka hesaplarına yatırılmaya başlayacağını bildiren bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın içeriğinde ipek böceği ve tiftik üretim yardım ve desteğinin detayları ile ilgili önemli bilgiler yer alıyordu.

Açıklamada görüşlerini aktaran Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ipek böceği üretimi aynı zamanda yetiştiriciliği ve tiftik üretim desteği kapsamında yaklaşık olarak 13 milyon lira ödeme yapılacağını ifade etti. Bu yetiştiriciliği yapan kişilere 13 milyon lira ödeme yapılacağını ifade eden Pakdemirli ödemelerin bu akşam yapılacağını sözlerine ekledi.

Bakanın Açıklamaları Üreticiyi Sevindirdi

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin yaptığı ödeme açıklaması ipek böceği yetiştiriciliği yapan tüm kişilerin sevinmesine neden oldu. Pakdemirli’nin konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde devam etti: Ülkemiz genelinde yapılan ipek böceği yetiştiriciliği karşılıksız kalmayacaktı.

Son dakika... Bakan Pakdemirli duyurdu! Bugün 18.00'den sonra hesaplara yatırılacak

İpek böceği üretimi ve yetiştiriciliği için planlanan destek kapsamında 1950 üreticimize 5 milyon 990 bin lirayı bugün akşam saat 18.00’den sonra hesaplara yatırmaya başlıyoruz. Şimdiden tüm üreticilerimize hayırlı olsun. Yapılan bu ödemeleri tüm tiftik yetiştiricileri alın teri ile kazanmıştır. Bu desteği sonuna kadar hak ettiler ifadelerini kullandı. Açıklamalarına bu şekilde devam eden Pakdemirli tiftik üretimi yapan vatandaşlarımızı da kesinlikle unutmadık.

,Tiftik üretimi desteği kapsamında üretilen 170 ton tiftik  bedeli için 4,5 milyon 849 bin lirayı ise önümüzde ki hafta 18 Aralık Cuma günü akşam saat 18.00’den itibaren hesaplara yatırmaya başlayacağız. Tüm yetiştiricilerimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun dileklerimi iletiyorum diyerek açıklamasını bu şekilde bitirdi.