Acun Ilıcalı’nın girişimde bulunduğu alanlardan birisi de futbol. Ünlü televizyoncu aynı zamanda Hollanda’da bir futbol ligi olan Eredivisie liginde yer alan Fortuna Sittard takımının ortaklarından birisi. Fortuna Sittard takımı uzun zamandır zor durumda.

Çok düşük bir performans gösteren takımda bir değişiklik bekneliyordu. Beklenen teknik direktör değişikliği için artık ciddi bir adım atıldı. Takımın şu anki teknik direktörü Kevin Hofland’ın görevi sona erdi. Teknik direktörün görevden ayrılmasıyla birlikte yardımcı teknik direktörlerden bir diğeri Kristof Aelbrecht de görevden ayrıldı. Bu sonucun gerçekleşmesi uzun bir süredir bekleniyordu, çünkü Fortuna Sittar sezon başından beri oldukça düşük bir performans gösterdi.

Fortuna Sittard Ligin Son Sırasında

Fortuna Sittard bu dönem art arda başarısızlık yaşayan takımlardan birisi. Öyle ki artık ligin son sırasında yer alıyor. Bu başarısızlıklar takım yöneticileri ve taraftarları rahatsız edince takımda yeniliğe gitmek gerekti. Uzun bir süredir beklenen teknik direktör değişikliği de şimdi gerçekleşti.

Acun Ilıcalı'nın ortağı olduğu Fortuna Sittard, teknik direktör Kevin Hofland'ı gönderdi

Bu değişiklik takımın resmi internet sitesinde de yer aldı. Bu sitede yer alan haberde hem teknik direktör Kevin Hofman’a hem de Kristof Aelbrecht’e teşekkür edildi. Takıma olan bağlılıkları dile getirildi ve kötü giden performansları yüzünden böyle bir karar alınması gerektiği belirtildi. Henüz takımın yeni teknik direktörü hakkında bir açıklama yapılmadı.

Teknik Direktör Değişikliği

Teknik direktör değişikliği pek çok takımının zaman zaman aldığı kararlardan en önemlisidir. Hem takıma yenilik getirmek ve yeni bir dinamik oyun performansı sağlamak hem de daha başarılı olmak için pek çok futbol takımı bu yönteme başvuruyor. Bazı takımlarda bu yöntem büyük oranda başarı sağlarken bazılarında önemli bir değişiklik yaratmayabiliyor.

İlgi alanları ve televizyon programcılığı konusunda giderek kendisini geliştiren ve pek çok alanda girişimde bulunan Acun Ilıcalı Hollanda’daki Fortuna Sittard takımının bir süredir ortaklarından birisi. Takımın performansından şikâyet edilince yeni bir karar alındı ve böyle bir değişikliğe gidildi. Acun Ilıcalı’nın da ortaklığının devam ettiği Fortuna Sittard’ın değişiklik sonrası nasıl devam edeceği merak ediliyor.