Okan Bayülgen bugüne kadar televizyon programlarından en çok para kazanan isimlerden birisidir. Gece programları ve yapımcılığını yaptığı bazı programlardan sonra bir dönem bir kanal sahibi olarak da iyi bir kazanç sağlamıştır. Daha sonra kanal sahipliğine farklı bir kanalda devam eden Bayülgen aslında tiyatro eğitimi almıştır ve oyuncu olarak pek çok sinema filminde de yer almıştır.

Tiyatrocu ve televizyon programcısı olan Bayülgen’in televizyon dünyası ile arasının bozulması bir ödül gecesinde yaşananlardan sonra gerçekleşti. Bu törende Diriliş Ertuğrul adlı diziye yaptığı bazı yorumlar dikkat çekmiş ve bizzat Recep Tayyip Erdoğan tarafından eleştirilmiştir. Bu olaydan sonra televizyon programlarına devam edemeyen Bayülgen farklı iş alanlarına yönelmiştir.

Okan Bayülgen İşletmeleri

Hiç bir zaman tiyatro ile bağlarını koparmayan Bayülgen zaman zaman tiyatro gösterileri düzenlemeye ve bazı oyunlarda yer almaya devam ediyor. Ama televizyondaki işini kaybettikten sonra, Bodrum’da işletmeciliğe da başlamıştı.

İşletme sektörüne adım attıktan sonra Dada Salon Brasserie adlı bir mekân açmıştı. Mekânın girişinde balmumundan bir heykeli bulunan Bayülgen’in bu mekânı çok beğenilmişti ve çalışmaya devam ediyordu. Ancak pandemi süreciyle beraber pek çok işletmeyle birlikte Dada Salon’da zarar etmeye başladı.

Okan Bayülgen bir süre işletmesini kapatmamak için direndi. Ancak kısa bir süre önce çalışanlarına ücretsiz izin vererek göndermek zorunda kaldı. Dada Salon ise yaşanan gelişmelerden dolayı zarar etmeye başladı. Aylık zararı 80 bin lirayı bulan salon şu anda kapanmış durumda. Uzun süre dirense de Oka Bayülgen de şu an mekânını kapatmak zorunda kalan işletmecilerden birisi oldu.

Pandemi ve İşletme Sektörü

Pandeminin etkileri en çok restoran, bar ve benzeri işletmelerde görülüyor. Hem işletme sahipleri hem de işletmelerde çalışan garson ve diğer işçiler için oldukça zor bir döneme girmiş bulunuyoruz.

Bayülgen’in mekânı 2016 yılında Bodrum’daki Barlar Sokağı’nda çalışmaya başlamıştı. Bugüne kadar karda olan işletme uzun bir süredir zarar etmeye başlayınca Bayülgen böyle bir karar almak zorunda kaldı. Ünlü televizyoncu ve şovmen Bayülgen’in halen TV100 kanalında Nokta isimli bir programı ise devam ediyor.