Günümüz popülizminde, önemli yeri olan kişisel bakımların biri ise oje sürmektir. Ojeyi taşırmadan sürmenin yolları nelerdir? Sorusunun adım adım anlatımını sağlayacağız.

Kulağa basit bir işlem gibi geliyor olsa da oldukça zor bir işlem olduğundan emin olabilirsiniz. Taşırmadan sürmenin yanında görünümünde sizleri rahatsız edebilecek dalgalanmalar, fırça izleri vb. bozukluklar, sizlerin de gününü mahvedebiliyor. Peki kusursuz yapılabilecek manikür ve pedikür nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabına geçelim.

Fazlasıyla önemli olan bir adım tırnaklarınızı hazırlamanızdır. En güzel görünüm için tırnaklarınızı süngerli törpüler yardımıyla hazırlayın. Tırnaklarınızın şeklini vermek içinse metal törpüler tercih edebilirsiniz. Törpü işlemini doğru biçimde gerçekleştirebilmek, sizlerin tarzını da ortaya koyacak hatta ellerinizdeki farkın daha belirgin olmasını sağlayacaktır.

Diğer önemli olan adım ise mutlaka kullanılması gereken oje bazıdır. Oje bazı nedir? Sorusuna cevap ise, tırnağa oje sürülmeden önce kullanılan besleyici bir başka oje türüdür. Sürmek için belirlediğiniz oje ile tırnağınız arasında koruyucu görevi görmektedir. Bu nedenle oje bazının kullanılması tırnaklarınızın sağlığı açısından da önemli bir rol oynamaktadır. Bu bakım sayesinde tırnaklarınız sararmaktan kurtulacağı gibi ojeniz tırnağınızda daha uzun süre kalacaktır.

Asıl konumuz olan taşırmadan oje sürmek bu bakımlardan sonra devreye giriyor. Ojenizi sürmeden önce süreceğiniz ortam da fazlasıyla önem içermektedir. Ojelerin sıcak ortamlarda sürülmesi, ikinci kat ojeye gerek duyduğunuzda çok zor olacaktır. Ayrıca sıcak ortam hem ojenizi zor kurutacak hem de görünümünde bozukluk oluşmasına neden olacaktır. Kolayca ojenizi sürebilmeniz için dengeli bir şekilde yani ne eksik ne de fazla olacak şekilde fırçayı batırınız. Oje sürmeye her zaman tırnağınızın orta kısmından başlamak önemlidir. Ayrıca sürerken sakinliğinizi ve olumsuz düşünceleriniz korumanız sizi güzel sonuca götürecektir.

Her tırnağınıza eşit oje sürdükten sonra, eğer daha yoğun gözükmesini istiyorsanız, ikinci kat uygulamasını yapabilirisiniz. İkinci kat sürdüğünüz oje de aynı şekil aşağıdan yukarıya doğru olmalıdır.

Son ve en çok tavsiye edilen uygulamalardan birisi ise, oje sürüldükten sonra da koruyucu bazın kullanılmasıdır. Bu uygulamalar sonrasında tırnaklarınız parlaklığına engel olamayacak ve uzun süreli bir sonuç alacaksınız.