Xbox Live Gold’un Ocak ayında abonelerine ücretsiz bir şekilde sunacağı oyunlar kamuoyuna duyuruldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Ocak ayında oyun severler 4 farklı oyunla buluşacak.

Xbox kullanıcılarına Microsoft tarafından özel olarak sunulan oyun sistemi Xbox Live Gold, her ay belirli günlerde ücretsiz oyunlar yayınlıyor. Ocak ayında sunulacak olan ücretsiz oyunlar da belirlendi. Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate kullanıcıları Ocak ayında bu oyunlara ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek.

Xbox Live Gold abonelerine ocakta sunulacak ücretsiz oyunlar belli oldu

Ücretsiz Oyunlar Hangi Platformlar İçin Kullanıma Açılacak?

Ücretsiz oyunlara Xbox, Xbox 360 ve Xbox One kullanıcıları farklı zamanlarda ulaşabilecek. Fakat geriye uyumluluk özelliğinden dolayı oyunların tamamı sadece yeni çıkan Xbox Series X v Xbox Series X konsollarında oynanabilecek. Ocak ayında erişime açılacak ücretsiz oyunlar ise haberin devamında açıklanacak.

İşte Xbox Live Gold Ocak Ayı Ücretsiz Oyunları!

Xbox 360 kullanıcıları Ocak ayında The King of Fighters XIII’e 1-15 Ocak tarihleri arasında ücretsiz olarak erişim sağlayabilecek. Xbox One kullanıcıları ise Little Nightmares ve Dead Rising adlı iki keyifli oyuna ücretsiz erişebilecek. Little Nightmares oyunu korku içerikli bir oyundur ve 1 Ocak’tan itibaren erişime açılacak.

Zombi içerikli olan Dead Rising oyunu ise 16 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında kullanıcılar için ücretsiz olacak. Xbox Game Pass ve Xbox Live Gold kullanıcılarının Ocak ayı ücretsiz oyunlarının bir diğeri ise 2004 yapımlı FPS oyunu olan Breakdown olacak. Breakdown oyunu ise 16-31 Ocak tarihlerinde ücretsiz bir şekilde kullanıma açılacak.

Xbox Live Nedir?

Microsoft tarafından tasarlanmış olan Xbox Live platformu, çevrimiçi ve çok oyunculu oyun platformudur. Kullanıcılara ilk olarak 2002 yılında Kasım ayında sunulmuştur. Xbox 360 konsolu ise Kasım 2005’te Xbox Live’in güncellenmiş versiyonu olarak piyasaya sunulmuştur.

Xbox One ise platformun daha da güncelleştirilmiş sürümü olarak 2013 yılında geliştirilmiştir. Xbox Live Silver üyeliği platformun ücretsiz bir versiyonudur. Xbox Live Gold üyeliği ise ücretsiz bir üyelik sistemidir ve belirli fiyatlarla kullanıcılara sunulur.