Cammy ismine sahip olan kaplumbağa Britanya’daki bir akvaryumda yaşıyor. Cammy oldukça kilolu bir kaplumbağadır. Aldığı fazla kilolar nedeniyle diyete başlamış durumdadır.  Hazırlanan diyet programı uygulanmaya başlanmış, Cammy de bu haberle gündemde yerini almıştır.

Manchester kentinde bulunan Sea World akvaryumu kaplumbağa Cammy ’nin yaşadığı yerdir. Buradaki kaplumbağalara düzenli olarak kilo kontrolü yapılır. Yine rutin kontrollerden birinde Cammy aldığı aşırı kilolarla gündeme gelmiştir. Yapılan kontroller kaplumbağanın aşırı kilo aldığını doğrulamıştır. Kaplumbağa Cammy ‘nin en çok da boyun bölgesi yağlanmıştır ve bu duruma son vermek için diyet programı hazırlanmıştır.

Diyet Listesi

Kaplumbağa Cammy için hazırlanan diyette hem besinler hem de yapılacak olan egzersizler yer almaktadır. Cammy katı şekilde vegan diyeti uygulayacaktır. Diyette günlük olarak 550 gr karnabahar, brokoli ve Brüksel lahanası yer almaktadır. Ayrıca günlük marul miktarı da 110 gramdır. Diyette besinler açık şekilde yer almaktadır. Besinlerin yanı sıra kaplumbağa Cammy ‘nin yapacağı egzersizler de program içine dâhil edilmiştir.

Cammy için hazırlanan yemekler oyuncakların ve buz küplerinin içine konacaktır. Bu şekilde Cammy ‘nin hareket etmesi sağlanacaktır. Cammy yemeklere ulaşmak için güç harcayacak ve efor sarf edecektir.

Cammy ‘nin Ernie isimli bir partneri de vardır. Cammy için diyet listesi hazırlanınca partner Ernie için de yemek servisi değişmiştir. Ernie gizli bir şekilde beslenecektir. Bu sayede Cammy, partnerinin yemeklerini çalamayacaktır ve diyet programı bozulmayacaktır.

Brendan Malone, Cammy ‘nin bulunduğu akvaryumdaki yetkili kişidir. Konuyla ilgili açıklamalar yapmıştır. Dev deniz kaplumbağalarının iştahlarıyla meşhur olduklarını söylemiştir. Cammy de oldukça iştahlıdır. Cammy günde iki defa düzenli şekilde beslenmektedir ancak beslenme aralarında da ne yemek bulsa onları da yemektedir.

Bu durum nedeniyle doğada yaşayan kaplumbağaların da tehlikede olduğunu söyleyen Malone, bu durumun ölümcül sonuçları olabileceğini de sözlerine eklemiştir. Doğadaki kaplumbağalar çevreye atılan plastikler dâhil önlerine ne gelirse yemeye çalışıyorlardır. Hal böyle olunca kaplumbağalar için oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Cammy de olumsuz şekilde etkilenmeden diyet programına başlanmıştır.